8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Levice: Mesto vybuduje na svojom území viaceré vodozádržné zariadenia

Mesto Levice vybuduje na svojom území viaceré vodozádržné zariadenia. Tie umožnia zachytávanie a lepšie hospodárenie s dažďovou vodou.

Radnica už dávnejšie vypracovala projekt s názvom Zhromažďovanie dažďových vôd, jej využitie a likvidácia. Teraz sa jej naň podarilo získať peniaze z Operačného programu Kvalita životného prostredia. „Riadiaci orgán rozhodol o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške 484.677,83 eura. Spolufinancovanie mesta bude vo výške 25.509,36 eura,“ uviedol primátor Ján Krtík.

Výsledkom projektu budú rôzne opatrenia zamerané na ekologické nakladanie s dažďovou vodou. V rámci jeho aktivít sa počíta s budovaním retenčných nádrží, vsakovacích objektov a dažďových záhrad. „Vodozádržné opatrenia v rámci tohto projektu sa budú realizovať v areáloch základných škôl Saratovská 85, Sv. Michala 42, M. R. Štefánika 34 a Jesenského 41,“ doplnil Krtík.

Zdoj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články