19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Lekárski odborári: Hrozí HORÚCA jeseň, vláda neplní záväzky z memoranda

Lekárski odborári sa sťažujú na neplnenie väčšiny bodov memoranda s vládou. Na utorkovom (11.4.) stretnutí na to upozornili aj štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Michala Palkoviča. TASR o tom informoval predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Ministerstvo pre TASR potvrdilo, že sa s odborármi dohodli na ďalšom stretnutí, ktorého obsahom bude posun v plnení memoranda.

„Ak vláda bude naďalej ignorovať záväzky, ktoré jej vyplývajú z memoranda, ani LOZ sa nebude cítiť viazané memorandom a hrozí horúca jeseň,“ skonštatoval Visolajský. Nespokojnosť so situáciou v zdravotníctve podľa neho vyjadrujú lekári z nemocníc z celého Slovenska. „Štátny tajomník Palkovič nám prisľúbil, že sa na to pozrie a dohodli sme sa na ďalšom stretnutí 2. mája,“ uviedol.

Visolajský tiež skritizoval dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý podľa neho nereagoval na žiadosti odborárov o stretnutie. „Ešte pred opätovným stretnutím so štátnym tajomníkom bude mať LOZ celoslovenské stretnutie, na ktorom sa rozhodne o ďalšom postupe,“ dodal.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x