13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Lekárski odborári dali podnet na preverenie financovania nemocníc

Lekárske odborové združenie (LOZ) podalo na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) podnet na preverenie postupu zdravotných poisťovní v súvislosti s prerozdelením financií nemocniciam. Výška preddavkov je podľa neho odlišná, a to v neprospech štátu. TASR o tom informoval šéf odborárov Peter Visolajský. ÚDZS pre TASR potvrdil, že podnet obdržal.

„Peniaze z poisťovní a aj z plánu obnovy končia v malých súkromných nemocniciach a do štátnych nemocníc sa presúva len strata a čoraz viac pacientov,“ skonštatoval Visolajský. Podotkol, že súkromné nemocnice dostali zo štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) diametrálne vyššie preddavky oproti štátnym nemocniciam.

ÚDZS podanie vyhodnotí. „Následne bude v predmetnej veci postupovať v súlade so zákonom o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou,“ dodala jeho hovorkyňa Monika Hudecová.

V súvislosti s prerozdelením financií odborári koncom marca vyzvali dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera o audit v zdravotných poisťovniach. Štátna poisťovňa tvrdenia o „pochybnom“ prerozdelení financií odmietla. Nesúhlasí s nimi ani šéf Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) Marián Petko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x