22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Lekárski odborári dali podnet na preverenie financovania nemocníc

Lekárske odborové združenie (LOZ) podalo na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) podnet na preverenie postupu zdravotných poisťovní v súvislosti s prerozdelením financií nemocniciam. Výška preddavkov je podľa neho odlišná, a to v neprospech štátu. TASR o tom informoval šéf odborárov Peter Visolajský. ÚDZS pre TASR potvrdil, že podnet obdržal.

„Peniaze z poisťovní a aj z plánu obnovy končia v malých súkromných nemocniciach a do štátnych nemocníc sa presúva len strata a čoraz viac pacientov,“ skonštatoval Visolajský. Podotkol, že súkromné nemocnice dostali zo štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) diametrálne vyššie preddavky oproti štátnym nemocniciam.

ÚDZS podanie vyhodnotí. „Následne bude v predmetnej veci postupovať v súlade so zákonom o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou,“ dodala jeho hovorkyňa Monika Hudecová.

V súvislosti s prerozdelením financií odborári koncom marca vyzvali dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera o audit v zdravotných poisťovniach. Štátna poisťovňa tvrdenia o „pochybnom“ prerozdelení financií odmietla. Nesúhlasí s nimi ani šéf Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) Marián Petko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x