13.7 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Ktorý politik NAJVIAC polarizuje spoločnosť? Prieskum to ukázal jasne

Respondenti v rámci prieskumu, ktorý agentúra robila na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov v období od 10. do 16. januára, odpovedali na otázku: „Uveďte prosím mená troch politikov, ktorí podľa vás najviac polarizujú (rozdeľujú) spoločnosť na Slovensku“. Na otázku nevedelo odpovedať 13,7 % opýtaných.

Ktorý politik NAJVIAC polarizuje spoločnosť? Prieskum to ukázal jasne
Slovenský parlament (sita)

Politikom, ktorý na Slovensku najviac polarizuje spoločnosť, je šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Ako vyplýva z prieskumu Agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia JOJ v diskusnej relácii Na hrane, myslí si to o ňom 66,7 % opýtaných.

R. Fico: Prezidentka Čaputová sa otvorene pridala k odhodlaniu odvolanej vlády nezákonne pozatvárať opozičných predstaviteľov

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnil predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorého za najpolarizujúcejšieho politika označuje 44,1 % respondentov Tretím politikom, ktorý najviac rozdeľuje spoločnosť, je šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, ktorého tak označilo 35,3 % opýtaných. V rebríčku sa ďalej umiestnil poverený predseda vlády Eduard Heger, ktorý rozdeľuje spoločnosť podľa 17 % respondentov, nasledujú šéf strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba (12,4 %), predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini (11,2 %), šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová (7,6 %) a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár (7,2 %). Prezidentka Zuzana Čaputová najviac polarizuje spoločnosť podľa 5,2 % opýtaných.

E. CHMELÁR: Vyzývam poslanca EP Vladimíra Bilčíka na verejné ospravedlnenie

Igor Matovič dominuje ako najpolarizujúcejší politik medzi voličmi väčšiny politických strán, pričom najviac ho tak označujú voliči strán Hlas-SD a SaS (rovnako po 84 %). Výnimkou sú len voliči jeho hnutia OĽaNO, z ktorých ho za najpolarizujúcejšieho politika označuje len 29 % opýtaných. Spoločnosť podľa voličov OĽaNO najviac rozdeľuje Robert Fico, vyjadrilo sa tak 73 % z nich.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x