10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Ktorá je tá NAJ kniha okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce?

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre pri príležitosti 100. výročia svojho vzniku vyhlasuje 1. ročník súťaže NAJ kniha okresov Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce.

Zámerom súťaže je predstaviť verejnosti knihy, ktoré sú osobou autora alebo témou späté so spomínanými lokalitami. Zároveň ide o snahu predstaviť verejnosti knihy, ktoré sú výsledkom umeleckej či odbornej práce najmä regionálnych autorov a oceniť tak ich prácu pri propagácii danej lokality.

Ktorá je tá NAJ kniha okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce?

Krajská knižnica plní úlohu regionálnej knižnice pre okresy Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce, preto sa pri výbere zamerala najmä na tvorcov zo spomínaných okresov.

„Podmienkou súťaže je, aby vybrané knižné tituly boli vydané v rokoch 2021, 2022 a 2023 a tiež, aby boli tematicky alebo osobou autora spojené s regiónom. Nominované knihy predstavíme na našej webovej stránke a sociálnych sieťach. Ak vám nejaká kniha vo výbere chýba, dajte nám o nej vedieť. Radi ju po zvážení zaradíme do súťaže. Podmienkou je, aby bola vydaná v uvedených rokoch, aby bola spätá s okresmi Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce, a samozrejmosťou je pridelenie čísla ISBN,“ uviedla knižnica v tlačovej správe.

Publikácie je možné nominovať od 1. do 24. septembra a hlasovanie bude prebiehať od 25. septembra do 15. októbra 2023. O naj knihe okresov bude možné hlasovať prostredníctvom elektronického formulára iba raz, pričom vybranej publikácii je možné udeliť iba jeden hlas. Zanechaním svojho e-mailového kontaktu sa verejnosť zároveň zapojí do súťaže o vecné ceny, ktoré môžu vyhrať traja z nich.

Odmena čaká aj na autora víťaznej knihy. Jeho meno a názov titulu vyhlási inštitúcia na oslavách 100. výročia knižnice, ktoré sa budú konať 20. októbra 2023 v Župnom dome v Nitre. „Našou ambíciou je, zo súťaže vytvoriť tradíciu a pokračovať v nej v ďalších rokoch. Jej úspech však závisí aj od hlasujúcich, ktorých pričinením sa môže o naj knihách regiónu dozvedieť čo najviac ľudí,“ dodala.

Odkaz na podmienky súťaže: https://lnk.sk/cuwq

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x