15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Krv darovalo 78 ľudí vrátane ministrov obrany a vnútra

Počas Kvapky krvi v Nemocnici svätého Michala v Bratislave darovalo najvzácnejšiu tekutinu 78 zamestnancov ministerstva obrany a vnútra a ich príbuzných. Z toho bolo 20 prvodarcov. TASR o tom informovala Marta Fabianová z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.
      „Mám úprimnú radosť z toho, že sa nám podarilo zorganizovať akciu, ktorá je skvelou príležitosťou, ako prejaviť solidárnosť a spolupatričnosť a prispieť tak k uzdraveniu pacientov, v niektorých prípadoch dokonca aj zachrániť ľudský život,“ zhodnotil generálny riaditeľ nemocnice Branislav Delej.
      Darovať krv prišli aj minister vnútra Roman Mikulec a minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽANO). Podujatie na mieste podporili aj olympijskí víťazi Športového centra polície či reprezentanti Dukly – Vojenského športového centra.
      „Vážim si, že dnes prišli na odberné miesto v Nemocnici svätého Michala zamestnanci silových a bezpečnostných zložiek v takomto veľkom počte. Týmto činom ukázali, že zachraňovať zdravie a ľudské životy nie je len ich náplňou práce, ale osobným odhodlaním venovať pozornosť pomoci iným. Za tento profesionálny a ľudský prístup všetkým zúčastneným ďakujem,“ vyhlásil minister vnútra.
      „Ďakujem všetkým zamestnancom a príbuzným oboch rezortov vrátane top športovcov Dukly, ktorí dnes darovaním krvi prejavili svoju solidaritu. Krv bude distribuovaná po celom Slovensku tam, kde to je potrebné, preto sa veľmi teším tomuto celospoločenskému rozmeru,“ komentoval šéf rezortu obrany.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články