26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Košická mestská knižnica organizuje zbierku kníh pre ľudí v núdzi

Knižnica pre mládež mesta Košice (KMMK) podporí Medzinárodný deň darovania kníh zbierkou kníh pre ľudí v núdzi. Bude trvať od dnes (14. 2.) do 14. marca. Informuje o tom mesto Košice na sociálnej sieti.

„Knihy rôznych žánrov určené pre všetky vekové kategórie knižnica po dohode s miestnymi organizáciami a občianskymi združeniami umiestni do krízových centier, sociálnych domovov alebo priamo do rodín,“ uvádza.
      Knihy možno prinášať do všetkých pobočiek KMMK v rámci otváracích hodín. Umiestniť ich možno aj do knižničného Biblioboxu pred vchodom do pobočky LitPark v areáli Kasární/Kulturparku či odniesť do Výmenníkov Štítová, Wuppertálska, Obrody a Jegorovovo. Magistrát odporúča sledovať aj komunikačné kanály jednotlivých mestských častí, ktoré sa do zbierky môžu zapojiť.

Na čitateľskú verejnosť sa KMMK obracia s tým, aby sa podelila o knihy novších vydaní a v zachovanom stave. Odporúčaný vek knižných darov je do desiatich rokov. „Aj keď knižnica neodmieta žiadny dar, nakoniec ich musí aj tak vytriediť. Posúva ďalej len tie, o ktorých vie, že splnia svoj účel, ktoré si dokážu získať nového čitateľa,“ pripomína mesto s tým, že špinavé, poškodené či popísané knihy s chýbajúcimi obrázkami alebo celými stranami nemôžu nikomu ponúknuť.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články