28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Konanie policajtov pre prípad v Miloslavove preverí inšpekcia

Trestné stíhanie v súvislosti s prípadom šikany z Miloslavova sa začalo ešte pred jeho medializáciou. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) na to upozornil po utorkovom zasadnutí Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorom o prípade informovali poslancov minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) aj predstavitelia polície. Za dôležité tiež považuje, že konanie miestnych policajtov v priebehu posledných dvoch rokov preverí Úrad inšpekčnej služby. Zapojenie inšpekcie ocenili aj opoziční poslanci.  

Členovia výboru sa zaujímali o priebeh vyšetrovania i procesné úkony. „Záchranku privolali podozrivé osoby a predtým, ako prišla, tam bolo už policajné vozidlo, ktoré našlo poškodenú, a začalo robiť prvé úkony. Podozrivé osoby už mali pripravenú výhovorku, ktorú poskytli policajtom na mieste,“ načrtol predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO). Poškodenú previezli do nemocnice. Vzhľadom na to, že bola intoxikovaná, sa čakalo na jej výpoveď až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa.

Konanie policajtov pre prípad v Miloslavove preverí inšpekcia
Foto: Ilustračné NN

Podpredsedníčka výboru a exministerka vnútra Denisa Saková (nezaradená) v súvislosti s prípadom upozornila na neúmernú záťaž vyšetrovateľov na okresných a krajských riaditeľstvách polície. Policajti sú podľa nej odoberaní na Národnú kriminálnu agentúru. „Vieme, že nám narastá domáce násilie. Dúfam, že aj vedenie Policajného zboru si to uvedomí, posilní kapacity na okresoch a krajoch a nebude sa sústrediť len na vyšetrovanie korupcie a ekonomickej trestnej činnosti,“ komentovala.

Poslanec Marián Saloň (Smer-SD) doplnil, že oficiálne polícia nezaznamenala v minulosti žiadne podobné podnety o šikane či podobnej trestnej činnosti. O podobných prípadoch sa treba podľa neho informovať aj na školách či obecných úradoch. Považuje za dôležité prípad vyšetriť. „Je to veľmi citlivá, osobná vec. Myslím si, že treba k tomu pristupovať s veľkým dôrazom. Vyšetrenie tohto prípadu môže mať vplyv aj na ostatné prípady v rámci Slovenska,“ uviedol s tým, že iné deti si možno uvedomia, aké následky môže mať ich konanie.  

Prípad šikany 11-ročného dievčaťa vyvolal pobúrenie v celej krajine. Zaoberá sa ním bratislavská krajská polícia. Maloletú mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti.
      Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články