9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Komárno: Všetci zdravotníci nemocnice absolvujú kurz záchrany života

Všetci zdravotnícki pracovníci v Nemocnici Agel Komárno absolvujú kurz záchrany života. Školenia s najmodernejšími poznatkami, s preskúšaním sa a overením svojich konkrétnych znalostí a zručností je rozdelený do dvoch etáp.

„V nemocnici sa môže vyskytnúť ktorýkoľvek život ohrozujúci stav, preto je potrebné, aby riešenie všetkých týchto situácií ovládali všetci zamestnanci bez ohľadu na to, na ktorom oddelení pracujú,“ povedal Csaba Bozsaky, námestník pre úsek ošetrovateľstva.

Kurz neodkladnej podpory životných funkcií pre všetkých zdravotníckych zamestnancov vykonáva spoločnosť Merea, a. s. Prvá etapa sa začala v decembri minulého roka, aktuálne kurz pokračuje svojou druhou etapou. Počas ôsmich hodín sa inštruktori zdravotníkom venujú individuálne, dôraz sa kladie hlavne na praktickú časť, kde si zamestnanci komárňanskej nemocnice vyskúšajú a nacvičia resuscitáciu, zabezpečenie priechodnosti dýchacích ciest či zastavenie krvácania.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x