23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Komárňanský HARČÁŠ: Zničené byty, katastrofa

Na Harčáši mimo tohto domu býva nejakých sto obyvateľov, mestská časť má potenciál rozrastať sa, aj momentálne prebieha stavba rodinného domu. V problematickom bytovom dome bývali pred rokmi aj ľudia, ktorí toto bývanie využili na to, aby sa po čase „postavili na vlastné“ a zaobstarali si lepšie bývanie.

Komárňanský HARČÁŠ: Zničené byty, katastrofa

Lenže zostali len takí, ktorí dom zdevastovali a ich správanie nenasvedčuje tomu, že by svoje bývanie mienili zveľaďovať, alebo čo len vôbec platiť. Ako bytovka vyzerá po desiatich rokoch bývania? Opýtala som sa panej, ktorá jednej z rodín zvykne pomôcť s nákupmi: „Majú tri detičky, ťažký život. Keby som to nevidela, neverím. Tam nieže nie je podlaha na chodbách, tam chodíte po zemi. Ako naozaj po zemi. Steny sú holé, ani malta ani farba. Všade špina, smeti. Keď idete po schodoch, musíte si dávať veľký pozor, aby ste z nich nezleteli. Vybité okná a kvôli opekačke sa mnohí neunúvajú do záhrady, urobia si ju priamo v kuchyni.“

Prečítajte si viac Harčáš v Komárne: Miesto, kde by ste asi nechceli bývať

(Eka)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články