26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Komárňanskí seniori sa chystajú do online priestoru

Msestský klub dôchodcov v Komárne po pandemickom útlme ožíva. Okrem toho, že dostali nové okná, chystajú pre svojich členov aj veľmi zaujímavú aktivitu.

Nie len s háčikmi, ihlicami, či „šrobovákmi“

Doba sa mení a zmeny sa týkajú aj ľudí v seniorskom veku. Je preto len prirodzené, že aj oni majú potrebu kráčať s dobou a prispôsobiť sa jej. A tak páni a dámy nad 70 rokov vymenia svoje hobby na nejaký čas za počítače, tablety alebo notebooky. Napríklad aj preto, aby mohli byť v kontakte s vnúčatami, ktoré sú častokrát rozcestované po celom svete.

Komárňanskí seniori sa chystajú do online priestoru

Sociálna izolácia

Je to problém, ktorý c-19 len prehĺbil. Mnoho mesiacov sa nedalo cestovať a keďže práve starší ľudia boli spočiatku označovaní za najkritickejšiu skupinu, boli mnohí nútení zostať doma. Komárňanský klub dôchodcov žil čulým spoločenským životom, jeho členovia sa celé roky zapájali do aktivít v rámci mesta a jeho kultúrnych podujatí, dámy pomohli s krojmi, napríklad, aj Slovenským rebelom… Izolácia sa teda neblaho dotkla aj ich.

Čo teda vymysleli

Od 31. marca 2022 v Mestskom klube dôchodcov (budova Csemadoku na Kossuthovom námestí) o 14:00 hodine prebehne prvé stretnutie záujemcov o digitálne vzdelávanie seniorov. V rámci týchto seminárov sa seniori zdokonalia v digitálnych zručnostiach, zamerajú sa aj na kritické myslenie na sociálnych sieťach, ale aj o ich úskaliach, nebezpečenstvách, či výhodách.

Bližšie informácie

Vedenie Mestského klubu dôchodcov ide svojim členom príkladom a vytvorili si vlastnú stránku na sociálnej sieti. Ak sa teda chcete prihlásiť, bližšie informácie nájdete tu.

Eka Balašková

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články