11.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Kolektívna myseľ sa zbláznila. Hovorí Liana LAGA (video)

Existuje kolektívna myseľ? A ak áno, mohla sa zblázniť? Doba je rýchla. Informácií je všade veľa. A akoby to nestačilo, prichádza umelá inteligencia. Cesta k vyrovnanej mysli vedie cez meditáciu. A o tej vie svoje aj Liana Laga.

Kolektívna myseľ sa zbláznila. Hovorí Liana LAGA (video)
Liana Laga

Zdravú psychiku si udržia ľudia, ktorí sa naučia vypínať hlavu

Viete meditovať pri práci či pohybe? Vypnúť hlavu je dnes veľmi zložité. Moderne sa tomu hovorí meditácia. Ale, ak si spomenieme na
naše staré mamy, tak tie meditovať vedeli. Jednoducho, pri práci. Aktívna meditácia sa dá naučiť aj dnes. A oplatí sa ju zaradiť do života.
Na túto tému sa rozprávala v podcaste ODznova Martina Valachová s Lianou Lagou. Liana napísala knihu, kde sa venuje aj téme meditácie. Vedieť vypínať hlavu je totiž v dnešnej dobe úplný základ.

Meditácia je cesta zvnútra

Najlepšia cesta je aktívna meditácia v pohybe. Liana praktizuje a učí ľudí meditovať. Jej inšpiráciou je Osho. Techniky meditácie sú rôzne. Dôležité je nájsť tú svoju. V momente, ako robíme niečo z povinnosti, tak netvoríme, bojujeme. A to pri meditácii nejde.

Ako meditovať pri pohybe alebo pri práci? Čo robiť po meditácii a len málokto to robí?

Dozviete sa v rozhovore, ktorý môžete sledovať aj priamo tu:

YouTube video


(mv)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x