16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Kaštielik na Lazovnej v Banskej Bystrici sa konečne dočká rekonštrukcie, dostane novú podobu

Historická budova tzv. kaštielika v Lazovnej ulici v Banskej Bystrici, ktorá kedysi slúžila aj pre potreby detského denného rehabilitačného strediska a od roku 2006 chátrala, sa dočká obnovy.

V objekte zo začiatku 20. storočia, ktorý je v majetku Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), vzniknú administratívne priestory. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa Úradu BBSK Lenka Štepáneková. Rekonštrukciu a prístavbu nových častí kraj zrealizuje prostredníctvom svojho stavebného sociálneho podniku Rozvojové služby BBSK a začína s ňou už v týchto dňoch. „Do konca roku 2024 tam vzniknú administratívne priestory na špičkovej úrovni. Celková hodnota rekonštrukcie objektu a jeho prístavby je vyčíslená na viac ako 2,9 milióna eur. Väčšinu zdrojov pokryje komerčný úver. BBSK sa na investícii bude podieľať sumou pol milióna eur z vlastných zdrojov,“ konštatoval predseda BBSK Ondrej Lunter s tým, že táto aktivita kraja nie je ojedinelá.

V rámci projektu sa počíta so 66 kancelárskymi miestami. Celková rozloha areálu je 2374 metrov štvorcových a vznikne tam aj 19 parkovacích miest a verejný priestor so sadovými úpravami a zeleňou. Ako Lunter zdôraznil, pri obnove historického „kaštielika“ pomôže krajský sociálny podnik. Ten dáva šancu zamestnať sa ľuďom, ktorí by inak svoje uplatnenie na trhu práce hľadali len veľmi ťažko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x