30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Kam ísť s deťmi na výlet? ZVEROPARK je miesto, kde to žije a je tu kopec zaujímavého (VIDEO)

„Prázdniny, prázdniny prichádzajú…“ Aj takto by si mohli pospevovať školopovinné deti, kým niektorí ich rodičia sa iba bezmocne chytajú za hlavu pre to, lebo nevedia ako im vyplnia ich voľné chvíle. A pritom riešení je taaaaak veľa.

Deti milujú zábavu. A kde ju prežiť ak nie pri návšteve parku, kde je množstvo zvierat, ktoré bežne v lese nestretnú. A práve takúto atrakciu im portál nitranoviny.sk ponúka pri návšteve Zveroparku v Revištskom Podzámčí neďaleko Žarnovice. Na deti tam čaká nielen veľa zvierat, ale inej zábavy, po ktorých si domov odnesú množstvo zážitkov a tiež spomienok. Páčiť sa tam však určite bude i dospelým.

Kam ísť s deťmi na výlet? ZVEROPARK je miesto, kde to žije a je tu kopec zaujímavého (VIDEO)
Mapka zveroparku napovedá, že jeho návštevníci sa v ňom nudiť určite nebudú. Zdroj: FB / Zveropark

Lákadlom je viac ako 40 druhov zvierat

Zveropark v Revištskom Podzámčí je miestom v pohorí Vtáčnik, kde je príroda krásna ako z rozprávky. Návštevníci tu nájdu nielen zaujímavé zvieratká, zákutie s vodopádikom, jazero plné rýb či lúku ako stvorenú pre piknik a pokoj na oddych, ale najmä oddychový park pre všetkých milovníkov zvierat a relaxu v prírode. Na ploche približne 23 ha žije viac ako 40 druhov zvierat, pričom hlavnou dominantou súlosy mokraďové. Vidieť sa tu ale dajú i zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch, ako sú jeleň či diviak lesný, vo výbehoch sú tiež emu, veveričky, líšky, koza kamerunská, minikoza holandská i zvieratká, ktoré v lese bežne už nenájdete, alebo žijú v cudzine.

TIP na výlet: Topoľčianky – Historická aj prírodná nádhera, ktorú musíte vidieť!

Zveropark ponúka aj viacero možností na aktívne strávenie voľného času ako je hladkací kútik pre najmenších, ktorí si tu môžu pohladiť zvieratá, predaj potravinového balíčka na kŕmenie zvierat či pikniková lúka na oddych. Malé deti si môžu tiež vychutnať „jazdu“ na káričke, ktorú je možné požičať pri vstupe. Väčšie deti sa iste potešia streľbe z praku či nájsť správnu cestu z lesného bludiska. Pre milovníkov rozprávok (no nielen pre nich) je tu rozprávkový okruh – les plný najznámejších a najobľúbenejších rozprávkových postavičiek. K dispozícii je tiež opekanie pod holým nebom, tri bufety s rozmanitým občerstvením a tiež možnosť požičať si udicu a uloviť si rybu z jazera plného rýb. 

Kam ísť s deťmi na výlet? ZVEROPARK je miesto, kde to žije a je tu kopec zaujímavého (VIDEO)
ZveroKUK pomôže návštevníkom obdivovať zvieratká aj po sediačky. Vyhliadka končí neďaleko skákacieho centra. Zdroj: FB / Zveropark

Okrem zábavy aj množstvo informácií

K ďalším atrakciám patrí jazda ZveroKUKom, detské ihrisko, razba mincí, skákacie centrum, šmýkačky, preliezky, hasičský trenažér, ale aj veľa iného. Pre najmenších „chrobáčikov“ je pripravená jazda za dobrodružstvom v chrobákoch, ťahaných štvorkolkou. ZveroKUK premáva každých 30 minút z označenej zastávky a návštevníkov vysadí neďaleko skákacieho centra, šmýkačiek a preliezok, kde sa môžu deti do sýtosti vyblázniť. Počas sezóny sú pripravené rozličné tematické podujatia s množstvom atrakcií a hier pre deti ako Zveroparkové slávnosti, Medzinárodný deň detí, zakopávanie časovej schránky a iné. Prechádzka Zveroparkom je aj zásluhou jeho členitého terénu ľahšou turistikou, preto majú návštevníci možnosť oddýchnuť si počas jazdy ZveroKUKom či „chrobákmi“, ktoré ich vyvezú na „kopec zábavy“ k skákaciemu centru.

YouTube video
Zdroj: youtube.com

Tu sa okrem rôznych skákacích hradov nachádza aj obria trampolína. Na „kopci zábavy“ však čaká na návštevníkov ešte viac. Je tu i obľúbený hasičský trenažér, predieračka či tubingová dráha. Vo Zveroparku rodičia s deťmi nenájdu len zábavu, no i vedomosti. Prostredníctvom tabuliek umiestnených na výbehoch zvierat sa dozvedia, čím sa napríklad kŕmia losy, líšky, daniele, bažanty, nosále, kengury či svište a ďalšie zvieratká, ktoré majú možnosť vo Zveroparku vidieť. Na dendrologickom chodníku sa dozvedia rôzne zaujímavosti o stromoch a kríkoch. Motorizovaní návštevníci pred vstupom do areálu bez problémov zaparkujú na niektorom zo siedmich vyznačených plôch na parkovanie.

TIP na výlet: DUCHONKA a okolie. Rozhodne sa tam nudiť nebudete

Otvorené: JÚN víkendy, sviatky 10:00 – 19:00 (posledný vstup o 18:00), JÚL – AUGUST denne (PO-NE) 10:00 – 19:00 (posledný vstup o 18:00), SEPTEMBER – OKTÓBER víkendy, sviatky 10:00 – 18:00 (posledný vstup o 17:00).

Vstupné: Deti do 2 r. zdarma, deti 2-12 r., dôchodcovia, ZŤP 8,00 eur, študenti a dospelí 12,00 eur.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x