24.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú

Víkend v Jasovej patril hodovým slávnostiam a ako býva dobrým zvykom, hlavnú sobotňajšiu zábavu osviežila svojou prítomnosťou Majka Velšicová – obľúbená estrádna umelkyňa a v posledných rokoch aj úspešná speváčka. Veď si len predstavte, pieseň Jiřího Zmožka Holuběnka prespievalo množstvo interpretov, ale na youtube len v podaní Máji Velšicovej prekročila milión a pol videní.

JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú

Potešila aj v Sympathy n.o. –  Jasová špecializované zariadenie pre seniorov

Prvé kroky umelkyne po príchode do Jasovej smerovali do Sympathy Jasová, v ktorom ju privítali srdečne personál a krátko na to aj samotní obyvatelia. Majka sa im prihovorila básničkou  a slovami, aký dôležitý je v živote úsmev a ako si ho vyčarovať. Netreba sa príliš zapodievať minulosťou, lebo to už bolo a nezmeníme to, ani budúcnosťou, pretože nevieme čo bude, ale treba si s úsmevom, radosťou vychutnať prítomnosť, ktorú máme vo svojich rukách.

Pesničky si s ňou  nielen zaspievali, ale ktorým to nohy dovolili, veru aj potancovali. Sestrička Eva Kollárová si s Majkou zaspievala ja duet, nakoľko sama kedysi spievala so zábavovou kapelou a nadobudnuté skúsenosti teraz odovzdáva mladšej generácii v rámci spevokolu v jasovskom kostole.  Skvelú spoločnú atmosféru zakončili všetci pochutnaním si na vynikajúcich zákuskoch.

JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú

Večera aj so zverincom

Majka,  sa po asi dvoch hodinách spoločne prežitého času pobrala na spoločnú večeru svojich fanúšikov – asi dvadsaťročných mládencov Borisa Vargu a Jakuba Kováčika, ktorí si jej pesničky pospevujú na spoločných športových a voľnočasových aktivitách. Pri lokšoch a kačacích stehnách sa mládenci dozvedeli čo-to z Majkinho dlhoročného profesionálneho života a netajili obdiv, že hoci oslávila nedávno 85-te narodeniny, je čiperná, čulá, počítačovo zdatná a do Jasovej prišla sama svojím autom. Sprevádzal ju samozrejme jej verný psík Žoly, ktorý je rovnako znám ako Majka. Ten sa zapáčil miestnej mačke, ktorá sa udomácnila v rodine Vargovej a keď Majka vzala na ruky svojho Žolyho, aby ho popestovala, vyskočila na ňu aj mačka. Žiadna vojna pes a mačka nenastala, naopak obaja si užívali Majkino objatie. Ďalšie dve hodiny milého stretnutia uplynuli a Majka sa pobrala na miestne ihrisko, kde sa konala hodová zábava.

JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú

Betónový parket praskal pri jej piesňach

Hodovú zábavu odohrala skupina RIVA, ktorá po prvom kole ohlásila hosťa večera Majku Velšicovú s jej prvým vstupom. Nesmelé páry, ktoré pri prvom kole akoby testovali či sa už môže tancovať, sa naraz rozrástli o množstvo ďalších tancujúcich a popri tanci samozrejme spievali ako veľký zbor spoločne s Majkou. Situácia sa opakovala rovnako pri Majkinom druhom vstupe a tak pre potešenie Jasovčanov pridala i tretí, ktorý odštartovala práve pomalou pesničkou Holuběnka. Nadšené publikum tancovalo a spievalo s rukami nad hlavami aj pri ďalšej piesni Neber si synečku a do dokonalosti zábavu vyhecovala zmesou ľudoviek, ktoré odštartovala rytmickou tanečnou piesňou A ja taka dzivočka. Po polnoci  – po bohatom popoludní a večere sa pobrala oddychovať, nakoľko v nedeľu popoludní už nakrúcala televízny program. V Jasovej ešte stihla fajnový obed a prijala poďakovanie od organizátorov zábavy a koncertu prostredníctvom Eriky Róžovej –  v podobe správy cez facebook – „Ďakujeme pani Majke za dobrú zábavu, navodila tú správnu hodovú náladu. Páčilo sa mi jej vystúpenie a aj ostatným, s ktorými som hovorila a boli sa zabaviť. Bavili sa dokonca aj veľmi mladí ľudia a to je na tom krásne. Napriek rozdielu niekoľkých generácii.  Pani Majka je úžasná umelkyňa, profesionálka, perfekcionistka, a to s prirodzenou veľkou noblesou dámy. S obdivom a uznaním som sledovala jej vystúpenie a celkový prejav. Má prekrásnu osobnosť. Máme sa čo učiť od tejto generácie. Jednoznačne má moju úctu a som jej povďačná, že prijala pozvanie do Jasovej. Ľuďom v tejto modernej dobe treba ukázať takýto prekrásny vzor ľudského fungovania.“ Naozaj niet čo dodať, aký dojem Majka Velšicová zanechala  v Jasovej u všetkých generácií.

JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú
JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú
JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú
JASOVÁ: Maja Velšicová roztancovala Jasovú

Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články