18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Jaroslav Naď poďakoval zosnulému E. Bočekovi za odvahu v bojoch proti nacistom

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď sa poďakoval zosnulému armádnemu generálovi Emilovi Bočekovi za jeho odvahu v bojoch proti nacistom, čím sa podľa jeho slov nezmazateľne pričinil o našu slobodu. Naď to uviedol na sociálnej sieti.

Bočeka označil Naď za vojnového hrdinu. „Počas druhej svetovej vojny lietal ako príslušník československého letectva v službách britského kráľovského vojenského letectva,“ uviedol šéf rezortu obrany. Poukázal na to, že vo februári oslávil 100 rokov.

Vo veku 100 rokov zomrel v sobotu český vojnový veterán Emil Boček. O jeho úmrtí informovalo na sociálnych sieťach brnianske Komunitné centrum pre vojnových veteránov, píše portál Novinky.cz.

Armádnym generálom bol menovaný v roku 2019. V rovnakom roku mu bolo udelené aj najvyššie české štátne vyznamenanie – Rad bieleho leva I. triedy. Bol tiež dvojnásobným držiteľom Československého vojnového kríža a rôznych ďalších – českých, československých aj britských – vyznamenaní.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x