17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Igor Matovič: Edo, pokazil si si to sám svojim nekonaním, vyhlásil

Aktuálny chaos spôsobil „jeden človek tým, že nekonal“. Vyhlásil to líder OĽANO Igor Matovič v reakcii na vyjadrenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera a na aktuálnu situáciu vo vláde. Podľa Matoviča ani po upozorneniach poslancov OĽANO Heger neriešil problémy týkajúce sa exministra Vladimíra Lengvarského a končiaceho šéfa agrorezortu Samuela Vlčana. Prípadnú úradnícku vládu hnutie OĽANO nepodporí, bude však rešpektovať rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej.

„Edo, pokazil si si to sám svojím nekonaním, tým, že si nechával problém vyhnívať. Je mi to ľúto, snažili sme sa ti pomôcť,“ uviedol Matovič na margo premiéra a problému s odchodmi ministrov. Tvrdí, že poslanci OĽANO pravidelne informovali predsedu vlády na kluboch o výhradách voči Vlčanovi či Lengvarskému a chceli predísť súčasnému stavu.

Ak by Heger konal skôr, mohli mať podľa Matoviča aktuálne vo vláde regulárnych ministrov. „A zrejme by pochybným spôsobom nebola doručená dotácia z jedného na druhé ministerstvo,“ dodal. Podotkol, že aj o dotácií pre rodinnú firmu Vlčana vedel Heger skôr než verejnosť a nekonal.

Líder OĽANO zároveň odmietol vyjadrenia Hegera a dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa o tom, že Vlčan a Lengvarský boli nominantami OĽANO. Matovič trvá na tom, že Lengvraského nominoval Naď. Dodal, že o menovaní Vlčana sa dozvedel od Hegera.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x