21.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Heger, podľa Hlasu, nemá morálne právo zostať vo funkcii. Toto je dôvod

Ak Eduard Heger odmietol na samite EÚ rokovať o lepších podmienkach pre Slovensko pri embargu na ruskú ropu, nemá podľa HLASu žiadne morálne právo ostávať na poste predsedu vlády.

„Podľa komunikácie, ktorú dnes zverejnil Richard Sulík, mu mal Eduard Heger napísať, že na samite nebude bojovať za lepšie podmienky pre Slovensko a necháva to na premiéroch Česka a Maďarska. Ak sa toto Hegerovo vyjadrenie potvrdí, mal by okamžite podať demisiu, pretože neospravedlniteľne ignoroval základné národnoštátne záujmy Slovenskej republiky,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Vyjadrenie Richarda Sulíka si pozrite vo videu:

HLAS žiadal Hegerovo odvolanie už v septembri minulého roka, dodnes však pod svoj návrh na vyslovenie nedôvery nedostal podpisy kolegov z opozičného Smeru. Na podanie návrhu treba minimálne 30 poslancov, HLAS má len jedenásť. „Preto dnes najrýchlejšou cestou je demisia Eduarda Hegera, ktorá by automaticky znamenala pád celej neschopnej a amatérskej vlády, vrátane Igora Matoviča, Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články