18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Great Taste Awards: Nitrianska manufaktúra získala TOP ocenenie

Nitrianska manufaktúra Slowlandia získala 12 hviezdičiek za päť svojich produktov v medzinárodnej potravinárskej súťaži Great Taste Awards. Vrátane najvyššieho možného ocenenia tri hviezdy, informoval zakladateľ spoločnosti Michal Repík.

Great Taste Awards: Nitrianska manufaktúra získala TOP ocenenie
foto: ilustračné, @azerbaijan_stockers


      Slováci získali tento rok v súťaži spolu 52 hviezd. Z toho tri produkty získali tri hviezdy, 13 produktov získalo dve hviezdy a 36 produktov získalo po jednej hviezde. Do aktuálneho ročníka bolo prihlásených viac ako 14.000 produktov zo 108 krajín sveta. Najvyššie možné ocenenie, tri hviezdy, získalo 218 produktov. Dvoma hviezdami bolo ocenených 1138 produktov.
      Great Taste Awards sú podľa slov Repíka najväčšie a najdôveryhodnejšie ocenenia chuti potravín na svete. Vzorky ochutnávala 355-členná porota zložená z potravinových kritikov, známych šéfkuchárov, autorov kníh, majiteľov reštaurácií, potravinárov, zástupcov obchodu, novinárov, aj známych osobností gastronómie. Hodnotia vždy naslepo, produkty sú zbavené obalu a porotcovia majú k dispozícii len stručný popis a zloženie.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články