26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

FOTO: 6. ročník MODERGYM v Nitre

Úspešný 6. ročník MODERGYM v Nitre sa konal počas víkendu 25.-26.6.2022.

Ako uvádza facebooková stránka Slovenskej gymnastickej federácie, Modergym 2022 nabral počas víkendu veľkolepú podobu, kedy sa počas 27 hodinového maratónu predviedlo až 443 moderných gymnastiek.

Nitra privítala 27 slovenských i zahraničných tímov modernej gymnastiky, ktoré pretekali v individuálnych zostavách a spoločných skladbách.

FOTO: 6. ročník MODERGYM v Nitre

Z dôvodu náročného časového harmonogramu, ale aj nových FIG pravidiel, rozhodkyne pracovali v dvoch paneloch. Vďaka tomu sme mohli vidieť moderné gymnastky v 36 kategóriách programu A, B aj C.

Usporiadateľský klub ŠK ŠOG Nitra zapojil 138 svojich gymnastiek v súťažných, ale aj exhibičných vystúpeniach. Po prvýkrát sa na koberec postavili aj prípravky, ktoré začali trénovať len v apríli 2022 !

S organizáciou súťaže tentokrát vypomáhali aj študenti 3. ročníka odboru Športový manažment Strednej športovej školy na Slančíkovej 2 v Nitre, v rámci povinnej školskej praxe.

FOTO: 6. ročník MODERGYM v Nitre

Oddiel modernej gymnastiky ŠK ŠOG Nitra im takýmto spôsobom mohol sprostredkovať vzácne skúsenosti pri príprave, organizácii a realizácii súťaže, ale aj pri bežnej administratíve športového klubu. Študenti mali možnosť nahliadnuť aj do zákulisia elektronického registračného systému KSIS (autora Attilu Molnára), ktorý je už bežnou súčasťou gymnastických súťaží po celom svete.

„Je šialené vybrať z mojich 280 oficiálnych fotiek akcie iba 10 TOP, ktoré sú pre mňa naj. O čo ťažsie musí byť vybrať víťazov z viac ako 440 súťažiacich, keď sú takmer všetci excelentní! Myslím, že by som v porote byť asi nechcel. Bolo mi cťou túto akciu fotiť. Všetky fotky nájdete na t.me/marijofoto,“ prezradil fotograf Mário Študrík.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články