14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

FINANCIE: NBS upozorňuje na platformu ponúkajúcu peer to peer úvery v bitcoinoch

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na činnosť platformy, ktorá ponúka peer to peer služby vo virtuálnej mene bitcoin na webovom sídle mmckey.com.

Vyzýva spotrebiteľov k zvýšenej obozretnosti pri rozhodovaní požiadať o úver týmto spôsobom. Platforma vykonáva činnosť na vyhľadanie dlžníkov a investorov, teda peer to peer, čo znamená ľudia ľuďom, ktorí uzavrú zmluvu o úvere poskytnutú a splácanú vo virtuálnej mene bitcoin. Všetky sumy, ktoré sú na webovom sídle platformy uvádzané v eurách, sú len ilustratívne. Národná banka Slovenska nevylučuje, že uvádzaním cien v eurách môže ísť v danom prípade aj o klamlivú reklamu.

Národná banka Slovenska dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si v prípade záujmu vstúpiť do zmluvného vzťahu dôkladne zvážili, s ktorým subjektom do zmluvného vzťahu vstúpia a preverovali si oprávnenie jednotlivých subjektov poskytovať finančné služby na webovej stránke centrálnej banky. NBS tiež odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s investovaním, vrátane investovania do kryptoaktív. Národná banka Slovenska už v minulosti vydala upozornenia, ktoré sa týkajú peer to peer pôžičiek aj kryptoaktív, kde uviedla, že účasť v takýchto schémach je na vlastné riziko a takto požičané a investované peniaze nie sú ničím chránené.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články