23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Exminister zdravotníctva Ludvík porovnáva COVID s chrípkou a osýpkami. Jeho čísla vás šokujú!

Slovensko síce susedí s Českom no zdá sa, že tam majú iný prístup k počítaniu a najmä k porovnávaniu nakazených ako u nás. Exminister zdravotníctva Ludvík najnovšie prekvapivo porovnáva COVID s chrípkou a osýpkami. Je ale možné aj to, že tam ľudí až tak neklamú ako to robia naši politici a „odborníci“ a sem tam im povedia i pravdu.

Pravda jej totiž to, čo ľudia od svojich politikov očakávajú. A to najmä čo sa týka koronavírusu, pretože ten v súčasnosti hýbe svetom. Na strane pravdy je aj analytik bezpečnostných rizík a vyštudovaný lekár Juraj Mesík, ktorý v statuse poukazuje aj na to, že v Česku hovoria ľuďom iné ako u nás na Slovensku.

Covidový „prenášač“ nakazí 3.9 človeka, osýpkový až 18! Tak čo je horšie?

„Sodoma-Gomora, čo v tom Česku nevedia ako sa robí poriadna cenzúra? Tuto si riaditeľ fakultnej nemocnice Motol a ex-minister zdravotníctva Ludvík len tak mirnix-dirnix prirovnáva posvätný covid a počty jeho obetí k chrípke a osýpkam…,“ píše v krátkom statuse Mesík a na samý záver dodáva: „Čo tam vláda nevie médiám poriadne zaplatiť aby držali hubu a robili propagandu?“ A čože také Miloslav Ludvík, exminister zdravotníctva a riaditeľ Fakultnej nemocnice v pražskom Motole pre Českú televíziu vlastne povedal?

Exminister zdravotníctva Ludvík porovnáva COVID s chrípkou a osýpkami. Jeho čísla vás šokujú!
Čísla, ktoré zverejnil český exminister zdravotníctva sú doslova šokujúce. U nás by ste ich isto nepočuli. Zdroj: FB / Miloslav Ludvík

„Za poslednú chrípkovú epidémiu, ktorá bola v Českej republike v roku 2019, a ktorá trvala šesť týždňov, sa nakazilo 996-tisíc ľudí a zomrelo ich 1500. Naproti tomu dnes covidové čísla, ktoré boli publikované 18. októbra, hovoria, že máme 7273 nakazených a 215 mŕtvych,“ šokuje Ludvík. „Myslím si, že toto veľmi pekne ukazuje akým spôsobom sa s tými číslami pracuje. A ešte je tu jedno zaujímavé číslo, ktoré zverejnili Francúzi. Tí skúmali jednotlivé korona infekcie, ktoré sa šíria po svete, pretože my má každý rok máme v Európe nejakú korona vírusovú infekciu,“ pokračuje vo vysvetľovaní český exminister zdravotníctva.

>>>V nemocniciach ležia lieky na covid 19, zatiaľ ich nepoužili

„Francúzi to skúmali medzi rokmi 2013 až 2019 a porovnávali so súčasnou koronavírusovou infekciou a zistili, že smrtnosť je u všetkých koronavírusových infekcií 1,0,“ dodáva Ludvík. Podľa riaditeľa nemocnice sme teraz už všetci odborníci, pretože všetci vieme čo je R0, teda to je číslo, ktoré hovorí o tom, koľko ľudí nakazí jeden pozitívny človek ďalej. „Horné číslo R0 u Covidu je 3,9 a spodné asi 1,8. A viete koľko je R0 u osýpok? 18! Teda jeden nakazený osýpkami dokáže nakaziť 18 ľudí. A ďalšie číslo z minulého roku. Vlani bolo v Európe nakazených 90-tisíc ľudí osýpkami a skončilo to smrťou u niekoľko stoviek detí,“ pridáva Ludvík, ktorý vraj veľmi kritizuje WHO (Svetová zdravotnícka organizácia – pozn. red.), pretože tu chýba jej metodická úloha aby ľudia pochopili o čo v skutočnosti ide a aby prestali byť strašení, lebo faktom je, že ten „vírus je neuveriteľne marketingovo schopný “.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články