12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Dvor trenčianskej knižnice sa premení na čitateľský kútik

Dvor trenčianskej knižnice sa od dnes 5. júna do konca augusta premení na čitateľský kútik s množstvom periodík. K dispozícii bude zdarma, a to v prípade priaznivého počasia každý pracovný deň v od 10.00 do 18.00 h. TASR o tom informovala Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

„V revitalizovanom prostredí s okrasnou zeleňou a novým mobiliárom návštevníci nájdu ponuku denníkov, časopisov a voľno-časových magazínov pre deti i dospelých, spolu takmer 40 titulov. Nebudú chýbať regionálne periodiká či tradičné drevené držiaky na tlačoviny,“ priblížila Jánošková.

Knižné podujatia opäť zmenia Kupeckú ulicu v Nitre na Kníhkupeckú

Riaditeľka Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne Gabriela Krokvičková dodala, že lokalita v historickom centre mesta spĺňa oddychovú i poznávaciu funkciu. Osvedčila sa podľa nej tiež ako dejisko besied s osobnosťami kultúrneho života. „V tomto roku bude pred prázdninami hostiť prezentáciu novej trenčianskej legendy z pera Vlada Kulíška „Kat Matej“ spojenú s vyhodnotením 59. ročníka medzi-školskej súťaže Čítajme všetci, čítanie je super,“ uviedla riaditeľka s tým, že projekt knižnice pod holým nebom spustili v roku 2014.

Uskutoční sa aj tzv. knižný swap, ktorý ponúka možnosť výmeny prečítaných kníh za iné tituly. Sprievodná aktivita sa bude konať od 5. do 10. júna počas pracovných dní od 10.00 do 18.00 h, v sobotu od 8.00 do 13.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x