20.4 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Dominik Kobulnický, ktorý chystal teroristický útok, zostáva naďalej vo väzení

Dominik Kobulnický, odsúdený na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody, zostáva naďalej vo väzení. Prešovský krajský súd zamietol jeho žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského súdu (KS) v Prešove Ivana Petrufová.

„V predmetnom trestnom konaní bol obžalovaný uznaný za vinného zo zvlášť závažného zločinu založenia, podpory a propagácie hnutia, smerujúceho k potlačeniu práv a slobôd človeka,“ priblížila hovorkyňa. Trest si odpykáva v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.
      Hovorkyňa priblížila, že Kobulnického odsúdil Mestský súd v Prahe a Vrchný súd v Prahe v rokoch 2019 a 2020. Prešovský krajský súd tieto rozhodnutia uznal a vykonal v lete 2021.

D. Kobulnický v roku 2019 pred pražským súdom priznal, že ešte skôr plánoval v Prešove teroristický útok. Napokon bol odsúdený za propagáciu teroristického hnutia. Na sociálnych sieťach mal vystupovať aj pod menom Abdul Rahman.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články