16.3 C
Nitra
utorok, 17 mája, 2022

Dominik Kobulnický, ktorý chystal teroristický útok, zostáva naďalej vo väzení

Dominik Kobulnický, odsúdený na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody, zostáva naďalej vo väzení. Prešovský krajský súd zamietol jeho žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského súdu (KS) v Prešove Ivana Petrufová.

„V predmetnom trestnom konaní bol obžalovaný uznaný za vinného zo zvlášť závažného zločinu založenia, podpory a propagácie hnutia, smerujúceho k potlačeniu práv a slobôd človeka,“ priblížila hovorkyňa. Trest si odpykáva v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.
      Hovorkyňa priblížila, že Kobulnického odsúdil Mestský súd v Prahe a Vrchný súd v Prahe v rokoch 2019 a 2020. Prešovský krajský súd tieto rozhodnutia uznal a vykonal v lete 2021.

D. Kobulnický v roku 2019 pred pražským súdom priznal, že ešte skôr plánoval v Prešove teroristický útok. Napokon bol odsúdený za propagáciu teroristického hnutia. Na sociálnych sieťach mal vystupovať aj pod menom Abdul Rahman.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články