21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Do jaskýň môžu ísť aj ľudia s výnimkou z očkovania, musia mať negatívny test

Slovenské jaskyne sú otvorené v režime OP (očkovaní – prekonaní). Môžu ich navštíviť aj ľudia, ktorí sa zaočkovať dať nemôžu. Musia však mať so sebou potvrdenie o výnimke a negatívny test. Slovenská správa jaskýň (SSJ) o tom informuje na svojom webe.

„Vstup do jaskyne (podzemia) okrem detí do šesť rokov je možný len s riadne prekrytými hornými dýchacími cestami (nos a ústa) – respirátor – výnimky sa neakceptujú,“ uvádzajú jaskyniari. Maximálny počet osôb na vstup je podľa SSJ obmedzený podľa prevádzkových podmienok danej jaskyne. Rizikovým skupinám odporúča zvážiť návštevu jaskyne, a to s výnimkou už zaočkovaných osôb.

Na Slovensku sú momentálne otvorené štyri jaskyne – Demänovská jaskyňa slobody, Belianska, Bystrianska a Brestovská jaskyňa. Od 1. februára k nim pribudnú ďalšie dva jaskyne, Važecká a Domica, pre TASR to potvrdila Iveta Plevová zo SSJ. Dodala, že ostatné sa otvoria od 1. apríla, respektíve od 15. mája v závislosti od pandemickej situácie.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články