12.6 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Do Hronského Beňadiku chcú prilákať mladých ľudí. Idú stavať nájomné byty

V Hronskom Beňadiku v okrese Žarnovica chcú zastaviť pokles počtu obyvateľov výstavbou nových nájomných bytov. Za uplynulé desaťročie sa totiž v obci znížil ich stav približne o 150 na súčasných asi 1050 a pri tomto trende môže číslo už v najbližších rokoch klesnúť pod 1000.

 „Je to jediný spôsob, ako prilákať do obce mladých ľudí. Navyše udržať si chceme aj školu a škôlku, preto zvýšenie počtu obyvateľov a najmä príliv mladých rodín bude nutný,“ povedal TASR starosta Imrich Rajčok.

Obec známa starovekým benediktínskym kláštorom z 11. storočia aktuálne spravuje 21 nájomných bytov, záujem o nové byty by sa podľa starostu dal však počítať v desiatkach. „Nové bývanie u nás chcú nielen mladí ľudia z dediny, ale záujemcovia sú najmä z okolia, ale napríklad aj z Bratislavy,“ dodal Rajčok.

O zámere stavať nové byty už podľa starostu hovorili aj poslanci. „Chceli by sme na našich pozemkoch postaviť asi 24 dvoj- a trojizbových bytov,“ doplnil. Aktivity v tomto smere chcú začať rozvíjať už tento rok.

(tasr, arch)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x