14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Deti na zákazku? Stačí zájsť do Prahy, polícia už biznis s novorodencami vyšetruje

Česká polícia vyšetruje biznis s novorodencami, ktorý podľa nej organizuje skupina okolo kliniky z Charkova. Ako základňu si pre neho vybrala Prahu, priniesol šokujúcu reportáž český portál seznamspravy.sz.

Autor článku konštatuje, že je to preto, lebo v Česku sú deravé zákony o náhradnom materstve.

Deti na zákazku? Stačí zájsť do Prahy, polícia už biznis s novorodencami vyšetruje

Policajti hovoria o výnosnom biznise, ale aj cynickej výrobe a predaji detí. Podľa seznamspravy.cz len za posledné sa v pražských nemocniciach narodilo najmenej tridsať bábätiek, ktoré putovali do celého sveta.

V tejto súvislosti sa hovorí o tzv. náhradnom materstve: Cudzia žena vynosí dieťa biologických rodičov, po pôrode sa dieťa úradne prepíše na otca, vopred dohodnutého „kupca“. Dieťa si môže z Česka odniesť aj cudzinec, cena je okolo 60 000 eur. Medzi záujemcami sú homosexuálne páry, alebo osamelí muži, ktorí po dieťati túžia.

Službu poskytuje klientom z celého sveta súkromná klinika sídliaca na Ukrajine, uvádza postál seznamspravy.cz.

Podľa portálu sa už tri roky touto kauzou zaoberajú detektívi z Národnej centrály proti organizovanému zločinu. Akcii dali názor Operácia Španiel podľa prvého odhaleného prípadu, dieťa vtedy bolo vyvezené do Španielska.

„Deti sú vyrábané na zákazku a za odplatu, nejedná sa tu primárne o poskytovanie služieb pre neplodné páry, ktoré majú zdravotné komplikácie a nemôžu mať vlastné deti,“ potvrdil českému portálu hovorca Národnej centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Pôvodný článok v plnom znení si prečítajte tu: Operace Španěl: V Praze se prodávají děti „vyrobené“ na zakázku

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články