0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Dejiny nitrianskeho divadla priblíži okrem výstav aj seminár

Zaujímavosti a informácie z rôznych etáp divadelníctva v Nitre prinesie seminár, ktorý organizuje Ponitrianske múzeum v Nitre. Ako informovali organizátori, podujatie s názvom Pohľady do dejín divadiel v Nitre a v jej okolí sa bude konať 25. októbra.
      Seminár je určený pre širokú verejnosť. Účastníkom bude prednášať napríklad Ladislav Holečka zo Štátneho archívu v Nitre, ktorý bude hovoriť o počiatkoch piaristického divadla. „Pracovníčkou štátneho archívu je aj Edina Turanová, ktorá bude hovoriť o Župnom divadle v Nitre do roku 1918. Miroslav Palárik z Katedry histórie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre zasa priblíži činnosť Slovenského ľudového divadla v Nitre v rokoch 1941 až 1945,“ uviedla Zuzana Vilčeková z Ponitrianskeho múzea.
      Seminár dopĺňa aktuálnu sériu výstav s názvom Divadlo v múzeu, múzeum v divadle. Tá je v Ponitrianskom múzeu sprístupnená od 2. septembra do 30. októbra. „Pozostáva z viacerých expozícii, ktoré návštevníkom pomôžu priblížiť históriu divadla v Nitre,“ doplnila Vilčeková.

zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články