19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Dagmar Tóthová – Skačanová: Sľubovaná zmena na úkor detí!

Predvolebným heslom súčasnej vládnej garnitúry v meste Vráble bola zmena. Nebola síce bližšie špecifikovaná, ale o to častejšie a hlasnejšie bola táto téza prezentovaná v ich kampani.

Dagmar Tóthová - Skačanová: Sľubovaná zmena na úkor detí!
Poslankyňa mesta Vráble Dagmar Tóthová – Skačanová

Pritom v našom meste bola v uplynulých rokoch zabezpečená široká ponuka pracovných príležitostí prostredníctvom prvého priemyselného parku na Slovensku, bola zabezpečená výstavba bytových domov na sídlisku Žitava, koncepčne sa pokračovalo na výstavbe a príprave ďalších cyklotrás, výrazná bola podpora športových a kultúrnych podujatí a organizácií. Občianske združenia dostávali priestor a financie na svoju činnosť. Boli zabezpečené finančné prostriedky na projekt Smart City, ktorým sa mesto Vráble dostáva do 21. storočia, pokračovalo vysporadúvanie pozemkov pre budúci archeopark Fidvár. V spolupráci so štátnymi inštitúciami a súkromnými investormi sa do realizačnej fázy dostali projekty Turbo okružnej križovatky, Stanice technickej kontroly, OC Žitavia, Zariadenia sociálnych služieb Dyčka, výstavba 120 rodinných domov-Žitava park atď. atď. Realizovalo sa tiež  množstvo akcii regionálneho charakteru, presahujúcich svojím dosahom hranice okresu a často aj kraja Nitra.

Teraz chcem upriamiť pozornosť na jednu z nich, ktorá v uplynulých dňoch vyvolala búrlivú diskusiu medzi občanmi. Jedná sa o Deň detí, ktorý sa takmer 20 rokov konal na perfektne zrekonštruovanom a pripravenom štadióne v mestskej časti Dyčka. Tisíce detí a rodičov tu každoročne mali k dispozícii predstavenie raketovej techniky z VÚ Zobor, kukláčov z pohotovostného útvaru, psovodov, vrtuľníkov a ultraľahkých lietadiel. K dispozícii boli hasiči štátni aj dobrovoľní, mestská aj štátna polícia. Poľovníci z dvoch združení pripravili pre deti zaujímavý program, nechýbali zaujímavé detské predstavenia (Smejko a Tanculienka, Miro Jaroš a ďalší), k dispozícii bola stredoveká dedina, kolotoče, skákacie hrady atď. Neodmysliteľnou súčasťou podujatia bol každoročný pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov. Jednotlivé časti programu boli zamerané pre deti, mládež aj pre dospelých. Aby každý našiel niečo pre seba a zotrval na tomto podujatí celý deň.

Dagmar Tóthová - Skačanová: Sľubovaná zmena na úkor detí!
Oslavy MDD vo Vrábľoch

Všetko toto stálo mesto 2000 €. Gesciu nad podujatím malo MPV, ktoré muselo zabezpečiť ďalších 10 000 € od sponzorov. Príjemnou úlohou primátora bolo s niekoľkomesačným predstihom zabezpečiť účasť vojska, polície, vrtuľníka a ďalších silových zložiek.

A teraz nastala tá sľubovaná ZMENA. Mesto síce minie opäť rovnakých 2000 €, ale deti a rodičia nebudú mať k dispozícii takmer nič. Podujatie sa tento rok uskutoční v priestoroch Starého ihriska vo Vrábľoch, ktoré sú na tento účel absolútne nevhodné a malé. Nedokážem odhadnúť, čo viedlo súčasne vedenie mesta k tomuto kroku. Úmysel? Neschopnosť? Na túto otázku si odpovedzme každý sám.

O tom, že MPV nebude v roku 2023 organizovať MDD bolo vedenie informované ešte minulý rok. Ak sa niekto snaží dnes tváriť a tvrdí, že je pripravený na spoluprácu v ďalšom období, mal premýšľať vtedy, keď kritizoval každý krok a bil sa do pŕs, ako vie všetko lepšie. Aj tu platí: reči sa hovoria, chlieb sa je. Je mi hlavne ľúto podujatia, ktoré malo svoje meno a na ktoré sa deti dlho vopred tešili. Snáď tak neskončí aj naše krásne mesto.

Lebo slovo zmena nemusí vždy znamenať zmenu k lepšiemu.

Dagmar Tóthová – Skačanová, poslankyňa mesta Vráble, členka komisie kultúry, participácie a rozvoja komunít

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x