18.1 C
Nitra
piatok, 28 júna, 2024

Bratislavský samosprávny kraj pripravil Charitatívny bazár

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje dnes (11. 9.) Charitatívny bazár. Predávať sa bude dámske, pánske i detské oblečenie či doplnky, polovica z výťažku poputuje krajským zariadeniam sociálnych služieb. Tie budú môcť kúpiť výtvarné pomôcky a materiál na rôzne terapie, napríklad arteterapie, biblioterapie, muzikoterapie či aromaterapie.
      „V našich zariadeniach sociálnych služieb sa snažíme pomáhať najmä ľuďom so zdravotným postihnutím a rodinám v ťažkej životnej situácii. Rozšírením portfólia terapeutických činností sa prijímateľom sociálnej služby skvalitní sociálna služba, spestria voľnočasové aktivity a obohatí sa ich vnútorný život,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.
      Podľa riaditeľky kancelárie predsedu BSK Andrey Urmaničovej približne tretina Slovákov nakupuje oblečenie, aj keď ho nepotrebuje. Fenomén rýchlej módy spôsobil, že sa predáva a vyhadzuje viac oblečenia ako kedykoľvek predtým. „Oblečenie tak visí nepovšimnuté v našich šatníkoch alebo končí v odpade. Rozhodli sme sa preto dať šatstvu druhú šancu a zároveň prispieť na dobrú vec,“ podotkla Urmaničová.
      Bazár sa uskutoční v sobotu od 10.00 do 16.00 h na parkovisku Úradu BSK na Sabinovskej ulici v Bratislave.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články