0.7 C
Nitra
utorok, 7 decembra, 2021

Bratislavského prokurátora Bystríka P. staršieho obvinili z korupcie

Bratislavského prokurátora s dočasne pozastaveným výkonom funkcie Bystríka P. staršieho obvinili z korupcie. „Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) môže potvrdiť, že osobe B. P. bolo vznesené obvinenie pre korupčný trestný čin. Vzhľadom na počiatočné štádium trestnej veci sa k nej nebudeme podrobnejšie vyjadrovať,“ informovala v utorok TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.
      Na obvinenie Bystríka P. staršieho upozornil v piatok (15. 10.) Denník N. Podľa tohto zdroja je prokurátor podozrivý, že si vypýtal úplatok 100.000 eur za to, že zastaví trestné stíhanie Erika M. známeho z kauzy Carlton.
      Bystrík P. senior, známy kontaktom s odsúdeným podnikateľom Marianom Kočnerom, naďalej čelí disciplinárnemu stíhaniu. V septembri odvolacia disciplinárna komisia GP SR na svojom zasadnutí v Žiline rozhodla, že rozhodnutie o zbavení funkcie opäť prerokuje prvostupňová druhá disciplinárna komisia GP SR. Odvolacia disciplinárna komisia zistila podľa jej predsedu Jozefa Kováčika nedostatky vo formulácii skutkov, ale aj pri postupe prvostupňovej komisie.
      Pôvodne disciplinárna komisia zbavila Bystríka P. funkcie v novembri 2020. Dôvodom boli blízke kontakty a vynášanie informácií Kočnerovi, ktorý figuruje vo viacerých kauzách, ale aj nezákonné lustrácie či ignorovanie základných povinností prokurátora.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Prečítajte si tiež

Najnovšie články