24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Bratislava: V Petržalke sa v prvom polroku zosobášilo 113 párov

V bratislavskej Petržalke sa za prvý polrok 2023 zosobášilo 113 manželských párov, z nich 110 uprednostnilo úradný sobáš. Okrem obradných siení sa konal najmä v Sade Janka Kráľa, v reštauráciách na brehu Dunaja či na vyhliadkovej plošine UFO. Mestská časť eviduje aj tri cirkevné sobáše. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Zvyšuje sa tiež záujem o sobáše zo strany cudzincov. „V posledných mesiacoch sobášime najmä páry prisťahované z Ukrajiny. Aktuálne máme 84 žiadostí o uzavretie manželstva, z toho 16 sobášov je plánovaných mimo obradnú miestnosť,“ konštatuje vedúca miestneho oddelenia matriky a ohlasovne pobytov Ilona Kraic.

Zotrvanie v 25-ročnom manželskom zväzku oslávil jeden pár striebornou svadbou. Matrikárky však v prvom polroku evidujú 30 rozsudkov o rozvode manželstva.

Od januára sa v Petržalke narodilo 1118 detí, nie všetky však majú trvalé bydlisko v tejto mestskej časti. Medzi novorodencami mali prevahu chlapci, ktorých sa narodilo 584, dievčat bolo 534. Medzi nimi bolo 25 párov dvojičiek a jedny trojičky.

Medzi najčastejšími chlapčenskými menami sa objavil Jakub, Adam, Samuel, Lukáš a Šimon, u dievčat najmä Nina, Ema/Emma, Viktória, Natália, Sofia a Hana. Nechýbali ani netradičné či exotické mená, napríklad Cataleya, Dhara, Lilith, Nevena, Sibal, Wendelina, Lorian, Saul, Eskil, Rio, Trim či Titus. Na území mestskej časti zomrelo v prvom polroku 242 mužov a 193 žien.

Od začiatku roka si trvalý pobyt do Petržalky nahlásilo celkovo 1561 ľudí. V najväčšej bratislavskej mestskej časti tak podľa údajov miestnej matriky žije k prvému polroku 122.391 ľudí s trvalým aj prechodným pobytom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x