13.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Bratislava: Pešie a cyklistické hliadky vedia účinnejšie riešiť niektoré prípady

Pešie a cyklistické hliadky bratislavskej mestskej polície vedia efektívnejšie riešiť niektoré prípady. Ide napríklad o priestupky spojené so znečisťovaním životného prostredia, zakladanie nelegálnych ohnísk, kladenie ohňov v obdobiach sucha či kontrolu psičkárov. Mestská polícia Bratislava o tom informovala s tým, že dané hliadky nasadzuje, keď jej to kapacity umožňujú.

„Majú nielen bližšie k ľuďom, ale dokážu efektívnejšie riešiť množstvo situácií, s ktorými sa stretávajú obyvatelia hlavného mesta. Kolegovia v takýchto hliadkach sú v priamom kontakte s ľuďmi v uliciach Bratislavy a stretávajú sa s nimi v menej formálnych situáciách,“ priblížila na sociálnej sieti.

Pešie a cyklistické hliadky podľa nej prinášajú viacero benefitov. „Bicykle policajtom umožňujú efektívnejšiu kontrolu vnútroblokov a oblastí, ako Malý a Veľký Draždiak, Lesopark Zrkadlový háj alebo cyklistická cesta na hrádzi,“ doplnila. S hliadkami sa možno najčastejšie stretnúť v Starom Meste a v Petržalke.

Mestská polícia ozrejmila, že ich do ulíc stavia v prípade dostatočných kapacít. „Vždy musíme najprv obsadiť osobné automobily, aby sme dokázali čo najrýchlejšie reagovať na stovky podnetov, ktoré od vás denne prijímame prostredníctvom bezplatnej linky 159,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x