15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

BRATISLAVA: Noc divadiel v DPOH

Noc divadiel v DPOH

Návštevníci divadiel sa môžu tešiť na 12. ročník obľúbeného celoslovenského festivalu  Noc divadiel, ktorý sa tento rok nesie v znamení motta „Cesta dlhých dní do Noci divadiel“.  V sobotu, 20. novembra, otvorí svoje brány 57 divadiel v 24 slovenských mestách a medzi nimi nebude chýbať ani Divadlo P. O. Hviezdoslava.

Marionetová dráma

V Divadle P. O. Hviezdoslava sa Noc divadiel začína marionetovou drámou Slovenského marionetového divadla Johanes Faust o 22.00. Toto divadlo už viac ako desať rokov oživuje tradíciu marionetového divadla, aké sa na našom území hrávalo už od 18.storočia. Johanes Faust je nielen najznámejšou ale aj najobľúbenejšou hrou, ktorú po niekoľko storočí hrávali všetci putujúci európski bábkari. Vtipne podaná hra o hraniciach ľudského poznania s jadrným humorom sluhu Gašparka vyniká atraktívnosťou bábkového prevedenia – kúzlami a strašidelnou zábavou čertov, ktorí Fausta odnesú do pekla.

BRATISLAVA: Noc divadiel v DPOH
Foto: archív Slovenského marionetového divadla

Vytrvalý dážď o pol noci

Presne o pol noci si môžu návštevníci pozrieť napínavý príbeh dvoch chicagských policajtov v predstavení Vytrvalý dážď, ktorých stvárnia Kamil Mikulčík a Juraj Hrčka.

Dvaja herci, dve postavy, dvaja celoživotní priatelia. Živelný a trochu vulgárny Denny má všetko to, čo jeho introvertnému priateľovi chýba. Ženu, deti, dom, chuť žiť. Joey je naopak sám, má problémy s pitím a nad vodou ho drží hlavne priateľ Denny s rodinou. Okrem toho

ich spája aj nezvyčajná práca, služba v chicagskej polícii.  Dlhoročný monotónny chod vecí sa zmení v momente, keď niekto zaútočí na Dennyho dom a vážne zraní jeho syna. Táto zlomová udalosť spustí lavínu temných udalostí. Dynamický a neuveriteľne napínavý príbeh vychádza zo skutočných udalostí.

BRATISLAVA: Noc divadiel v DPOH
Predstavenie Vytrvalý dážď bolo inšpirované skutočnou udalosťou.

Obe predstavenia sa odohrajú v priestore CO krytu DPOH. 

Viac informácií o predstaveniach na www.dpoh.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články