1.1 C
Nitra
sobota, 2 decembra, 2023

Branislav Gröhling: OĽaNO v školstve nepokračuje v krokoch na riešenie segregácie

Otázku segregácie po prvýkrát začalo ministerstvo školstva riešiť až po nástupe Branislava Gröhlinga v roku 2020. Ministerstvo školstva vtedy prinieslo viaceré riešenia na zníženie segregácie, v ktorých však nové vedenie ministerstva nepokračuje. Nový minister si ani len neplní úlohy, ku ktorým ho zaväzuje Plán obnovy.

„Zaviedli sme povinnú materskú školu od 5 rokov, preplácanie doučovania, letných škôl či školských klubov detí pre deti zo znevýhodneného prostredia. Navýšili sme počet asistentov a pomocných profesií o 1000, pripravili sme reformu poradní aj manuál desegregácie. Tieto kroky sme pravidelne riešili s Európskou komisiou a jej odozva bola pozitívna,“ vysvetľuje Branislav Gröhling.

Branislav Gröhling tiež upozorňuje, že o otázku segregácie nejavilo záujem OĽaNO a ani Peter Pollák mladší či Peter Pollák starší. Pollák starší bol už poslancom, europoslancom a dokonca bol splnomocnencom vlády pre rómske komunity, a to práve v čase infringementu pre segregáciu rómskych detí v roku 2015.

Bývalý minister školstva Gröhling tiež upozorňuje, že minister Horecký nepokračuje v opatreniach na pomoc deťom ako doučovanie či letné školy. Zároveň minister Horecký neplní povinnosti v oblasti zníženia segregácie, ktoré mu vyplývajú z Plánu obnovy. Medzi ne patrí monitorovanie segregácie, starostlivosť o ohrozené deti od 0 do 6 rokov, definícia segregácie v školskom zákone či podpísanie štandardov diagnostiky, ktoré zabránia chybnému zaraďovaniu detí do špeciálnych škôl. Nič z týchto míľnikov minister Horecký neplní.

Vinník za žalobu je OĽaNO. Pretože v školstve odmieta pokračovať v opatreniach v oblasti desegregácie, ktoré sme rozbehli a túto tému vôbec nerieši. OĽaNO teraz ukazuje prstom na iných a zbavuje sa zodpovednosti. Tak, ako je OĽaNO zodpovedné spolu s Eduardom Hegerom za rozvrátenú krajinu, tak sú zodpovední za aktuálnu nečinnosť v školstve a úplný kolaps zdravotníctva,“ uzatvára Gröhling.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x