23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Bojnický zámok bude patriť rozprávkam, jubilejný ročník ponúkne kráľovské

Bojnický zámok bude v júni opäť patriť rozprávkovým príbehom. Jubilejný, 25. ročník podujatia sa ponesie v duchu kráľovských rozprávok. TASR o tom informovala PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Bojnice Petra Gordíková.

„Organizátori tradičného rodinného podujatia pozývajú tentoraz nahliadnuť návštevníkov do života na kráľovskom dvore a spoznať osudy členov kráľovských rodín. Režisér Róbert Mankovecký vybral pre aktuálnu sezónu tri príbehy – Žabí princ, Pyšná princezná a Kráľ času,“ načrtla Gordíková.

Tradične budú do rozprávkového príbehu podľa nej zapojení aj detskí návštevníci, počas prehliadky zámku budú zbierať svetlo, ktorého iskra dokáže šíriť medzi ľuďmi dobro a lásku. „Rozprávkový zámok sa začne 14. júna, prvá etapa potrvá do 18. júna. Rozprávkové podujatie bude pokračovať v ďalšom týždni od 21. do 25. júna,“ priblížila.

Podujatie prináša SNM – Múzeum Bojnice pravidelne na konci školského roka. „Špeciálna inscenovaná prehliadka spája romantické priestory zámku s múdrosťou rozprávok. Rozprávkový zámok patrí každoročne medzi najnavštevovanejšie podujatia múzea,“ pripomenula Gordíková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x