26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Boj proti rakovine na Slovensku nie je dostatočný

Doposiaľ prijaté opatrenia v boji proti rakovine na Slovensku nie sú dostatočné. Upozornili na to zástupcovia Európskej organizácie v boji proti rakovine a Medzinárodnej agentúry pre výskum rakoviny na utorkovej konferencii venovanej kvalite starostlivosti o onkologických pacientov na Slovensku. Vyzvali na dôslednejšie plnenie európskeho programu zameraného na boj proti rakovine.

Účastníci konferencie poukázali na to, že napriek zavedeniu viacerých onkologických skríningov sa na nich značná časť slovenskej verejnosti nezúčastňuje. V krajine podľa ich slov absentuje aj cielená osveta o prevencii. Upozornili na to, že v mnohých oblastiach nie je správne nastavená cesta onkologického pacienta od diagnostiky až po liečbu.

Ministerstvo zdravotníctva SR a Onko aliancia Slovensko si dali za cieľ analyzovať procesy, ktoré priviedli Slovensko do tohto nelichotivého stavu, a navrhnúť kroky na jeho zlepšenie. Organizácia a zahraničné inštitúcie sú tiež podľa vlastných slov pripravené pomôcť novej vláde pri riešení problémov v onkológii na Slovensku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x