20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Blaha: Chytili sa do vlastnej pasce, lebo papaláši nás celý čas klamali. Čas pravdy sa blíži!

Európa je doslova v zvretí klieští vakcinačného šialenstva. Kto nemá vakcínu ten je najväčším nebezpečím pre ostatných. Dobrovoľnosť sa už nenosí a mnohé krajiny zavádzajú povinnnosť dať sa proti Covidu zaočkovať. Kroky našej vlády vo vakcinačnej politike už dlhodobejšie kritizuje aj Ľuboš Blaha.

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/3001478140090745

Ľuboš Blaha patrí medzi najsilnejších odporcov súčasnej koalície a najmä jej krokov, ktoré spravila nielen pri hromadnom testovaní vlani na jeseň, ale i teraz, pri očkovaní vakcínami proti COVID-19. Podpredseda Smeru-SDS zvykne pri svojej kritike síce mieriť presne, no nie raz veci zveličuje, no tentokrát sa trafil nielen presne, ale jeho kritické slová v statuse sú výstižné a najmä pravdivé.

Jediné čo chceme je, aby štát dal pokoj deťom a očkovanie nebolo povinné

Podpredsedovi Smeru-SDS sa napríklad veľmi páčia výhovorky vlády, že až 60% Slovákov sa nechce dať zaočkovať, za čo vraj môže opozícia, pretože žiada dobrovoľnosť očkovania. „Nielenže je to strašná hlúposť, ale nesedí im to ani počtami a vplyvom. Pri všetkej úcte, aj keby ste zozbierali všetkých voličov opozície, 60% by ste nedostali ani podľa našich vlastných najsladších snov. Nehovoriac o tom, že kopa našich voličov je zaočkovaných,“ píše v úvode Blaha, podľa ktorého si ich hlboko vážia a nikdy ich od ničoho neodrádzali. „Jediné, čo sme chceli, aby dal štát pokoj deťom a aby očkovanie nebolo povinné,“ dodáva Blaha. „Ak je vakcína proti Covidu naozaj taká bezpečná, prečo za ňu nepreberajú zodpovednosť firmy, čo ju vyrábajú? Čoho sa boja? Prečo pri miliardových súkromných ziskoch farmafiriem musia niesť riziká daňoví poplatníci?“ kladie Blaha logické otázky, ktoré sú prakticky totožné s tými, ktoré sa pýtajú aj mnohí Slováci.

„Na AstraZenecu ľudia dostávali trombózy a umierali, no regulačné úrady boli ticho. Kričali po nás, vraj šírime poplašné správy. A odrazu je z „hoaxov“ pravda – ako vždy. Trvalo niekoľko mesiacov kým EMA pripustila, že Astra je problematická. A rovnako trvalo niekoľko mesiacov, kým EMA pripustila, že Pfizer vám môže poškodiť srdce. Kto má ešte EME veriť?“ pýta sa opäť legitímne Blaha. „Kde máme istotu, že o niekoľko mesiacov EMA nezistí, že jej zase niečo „ušlo“, a že vakcíny majú nejaké katastrofálne účinky? Vakcíny sú schválené len podmienečne a počet úmrtí pribúda – to fakt niekto očakáva, že ľudia nebudú klásť otázky? Veď ide o život!“ búri sa podpredseda strany, ktorá doslova vstáva z prachu.

Neustále vyhrážky vlády nespokojných ľudí ešte viac naštve a zatvrdí

„Vedci nemajú jasnú odpoveď ani na to, prečo je na Slovensku momentálne situácia s Covidom taká pokojná, hoci zaočkovanosť na Slovensku je jedna z najnižších v Európe. A v ultra-zaočkovanom Izraeli či Británii počet nakazených stúpa. Ako to?“ pýta sa Blaha, ktorý vzápätí trochu konšpiruje: „Nebudú v hre iné faktory, ako je počasie, liečba či imunita obyvateľstva?“ Toto všetko by malo byť, podľa neho, predmetom normálnej vedeckej diskusie, ale taká sa tu nevedie. „Všetci, čo majú iný názor ako farmafirmy, sú označení za extrémistov, konšpirátorov, prípadne za „dobytok“. To, že nás urážajú, to nestačí. Oni dokonca ľudí s iným názorom otvorene trestajú. Zavreli pre nás hranice a urobili z nás občanov druhej kategórie,“ hromží Blaha na predstaviteľov súčasnej koalície.

„Vyhrážajú sa, že nás vyhodia z roboty, že naše deti nepustia do škôl, že nám zoberú zdravotnú starostlivosť, že nás nevpustia do reštaurácií či za kultúrou… Inými slovami, vyhrážajú sa nám fašizmom. Toto ľudí ešte viac naštve a zatvrdí…,“ píše Blaha, ktorý akoby mnohým Slovákom hovoril z duše. „Bavíme sa o niečom úplne novom, experimentálnom. A namiesto vedeckého odstupu tu verejná diskusia pripomína skôr náboženský fanatizmus z čias temného stredoveku,“ pokračuje v hneve Blaha, podľa ktorého ľudia nedôverujú hlúpej a nevzdelanej vláde, pretože tá ich očividne klame a zakrýva informácie. Vláda si, podľa neho, vykopala jamu, do ktorej čoskoro sama spadne. Ak na Slovensko príde tretia vlna, bude to kvôli očkovaným, nie neočkovaným.

Jediní, kto sem môže privliecť Covid zo zahraničia sú nekontrolovaní očkovaní

„Ak sa chcú vyhovárať, že tretia vlna príde kvôli nezaočkovaným, tak to im nevyjde – pretože to nemá elementárnu logiku. Neočkovaní predsa musia trčať 5 dní po príchode zo zahraničia v karanténe, a potom dokázať testom, že sú negatívni. Na rozdiel od očkovaných. A teda jediní, kto sem môže privliecť Covid zo zahraničia, sú očkovaní,“ vysvetľuje Blaha a dodáva, že vláda sa tak chytila do vlastnej pasce. „Ak na Slovensko príde tretia vlna, bude to kvôli očkovaným, nie kvôli neočkovaným. A to bude ultimatívny dôkaz, že očkovaní prenášajú Covid a predstavujú riziko. A že nás teda papaláši celý čas klamali,“ prízvukuje na adresu koalície podpredseda Smeru-SDS.

„Ak príde tretia vlna, bude to ten najjasnejší dôkaz, že vláda aj médiá iba šíria lži… To bude ten povestný šach-mat. Ten výbuch v uliciach potom nechcem vidieť. Áno, oni to zase budú chcieť zvaliť na Fica, Blahu a Smer, ale našťastie im tie ich výhovorky už nikto nežerie,“ konštatuje smerák, podľa ktorého vládu usvedčia ich vlastné opatrenia. „Zavreli pre nás hranice a to ich usvedčí. Čas pravdy sa blíži. A z toho majú ten najväčší strach,“ píše s presvedčením Ľuboš Blaha a na samý záver dodáva: „My chceme len jedno: slobodu ľudí. A robíme maximum, aby sme ju ochránili. Ak je to zločin, zavrite nás. Ale prestaňte sa vyhovárať na opozíciu ako malí rozmaznaní spratkovia!“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články