15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Blaha a Farkašovský sa hnevajú: RTVS ukázala, že má dvojaký a veľmi čudný meter

Nie je meter ako meter. O tom by niečo mohli rozprávať najmä stavbári používajúci rozličné typy metrov. Kto by však chcel vedieť, koľko je presne jeden kalibrovaný meter, ten si ho môže ísť dať okalibrovať do Technického skúšobného ústavu v Piešťanoch.   

Podľa vyjadrení dvoch politikov po nedeľných televíznych diskusiách by do Piešťan malo zájsť aj vedenie RTVS, ktoré má, podľa nich, nerovnaký meter na posudzovanie „náhradníkov“, ktorí prišli zaskočiť za ich indisponovaných partajných spoluparťákov. Ako píše podpredseda Smeru-SSD Ľuboš Blaha v statuse na sociálnej sieti Telegram, RTVS má na posudzovanie dokonca dvojaký kilometer. Člen SNS Karol Farkašovský si zase v statuse myslí, že RTVS má dvojaký, a veľmi čudný meter.

Blaha a Farkašovský sa hnevajú: RTVS ukázala, že má dvojaký a veľmi čudný meter
Do štúdia RTVS diskutovať v relácii O 5 minút 12 prišiel bez problémov namiesto Richarda Sulíka jeho stranícky kolega Branislav Gröhling. Zdroj: FB / Karol Farkašovský

Machaj a Jančkárová bohapusto klamali

Pýtate sa, o čo vlastne ide? Nuž o to, že keď chcel v diskusnej relácii Sobotné dialógy nahradiť indisponovaného Maroša Kéryho jeho stranícky kolega Ľuboš Blaha, tak z budovy RTVS ho doslova vypoklonkoval vrátnik, pretože sa s ním nikto iný nechcel baviť. Naopak, teraz, keď mal prísť do diskusnej relácie O 5 minút 12 podobne indisponovaný šéf liberálov z SaS Richard Sulík, tak miesto neho úplne v pohode pripustili diskutovať jeho straníckeho kolegu Branislava Gröhlinga. „Blaha vadil, ale Gröhling nevadí?“ kládol plne prirodzene zásadnú otázku podpredseda Smeru-SSD na úvod svojho statusu. Ako vidieť, nevadilo.

Keď pred mesiacom namiesto indisponovaného Maroša Kéryho Smer poslal mňa, RTVS ma nepustila do štúdia. A zbabelý Naď dostal luxusný priestor na šírenie svojej protiruskej propagandy. Prečo to isté neurobili dnes? Prečo poslanca Gröhlinga vrátnik neposlal domov? Prečo odrazu nevadí, keď strana pošle niekoho iného? Ešte niekto pochybuje, že vo vzťahu ku mne to boli iba výhovorky a že Machaj a Jančkárová bohapusto klamali? RTVS je vládna televízia. Hlasná trúba režimu. To, kto môže a nemôže ísť diskutovať, určujú Naď, Heger či Čaputová. A Blaha je preto zakázaný,“ doslova sálalo sklamanie zo smeráka.

Nech žije kapitalizmus á la Sulíkova SaS

„Mne je srdečne jedno, čo tam dnes tárali Gröhling s Remišovou. Spoločne zničili Slovensko. A je z toho niekto prekvapený, keď kľúčové rezorty riadili kaderník a bábkoherečka? SaS-ka včera na svojom zjazde potvrdila, že v Zelenom dome hojne užívajú kolagén. Motajú sa okolo 5%, ale vraj idú vyhrať voľby. Povedal Riško a spiklenecky žmurkol na svoju igelitku trávy. Mimochodom, na ministra zdravotníctva Kolagéni nebudú nominovať svoju zdravotnícku „SuperStar“ Cigánikovú – aj v SaS-ke zjavne pochopili, že zdravotníctvo nemôže viesť nevzdelaná tlčhuba, ktorá sa namiesto červeného diplomu pýšila červenými nohavičkami,“ konštatuje sarkasticky Blaha, podľa ktorého tragédiou je, že SaS-ka na ministra zdravotníctva navrhuje bývalú Zajacovu podržtašku, ktorý tu kedysi zavádzal spoplatnenie zdravotníctva.

Tým o sebe SaS-ka povedala všetko – ak nemáš peniaze, tak ťa neoliberálny sulíkovský štát nechá zomrieť v čakárni nemocnice. Nech žije kapitalizmus á la SaS. Ale takíto neoliberálni extrémisti sa dnes chystajú robiť koalíciu s Hlasom. A Peter Pellegrini sa voči tomu na TA3 neohradil a spolu s Borisom Kollárom sa v podstate prihlásili k spoločnej koalícii Hlas, SaS, PS a Sme rodina. Gratulujem. A najväčší problém pre Petra Pellegriniho je zase Robert Fico. Vraj predseda Smeru nie je jeho otec a vraj on „odišiel z Hlasu“ (citujem), aby sa mohol rozhodovať sám. Veď fajn, Peter, nikto Ti nekázal do dvoch hodín zarezať svojho najbližšieho človeka Petra Kmeca – iba za to, že nahlas povedal to, čo všetci o Hlase vedia,“ napísal ďalej smerák k svojich bývalých kolegov, teraz členov strany Hlas-SD.

Aký čudný meter má RTVS a jej vedenie?

Neveríte v národnú suverenitu a chcete posielať zbrane na Ukrajinu. Ešte by ste aj vstup Ukrajiny do NATO „možno“ odsúhlasili, keby splnili podmienky – akoby z toho nehrozila jadrová vojna. Celé zle. Prepáčte, ale ja som sa z toho dnešného vajatania zase nič o Hlase nedozvedel. U nás v Smere máte istotu – žiadna Ukrajina v NATO, žiadne zbrane Zelenskému, žiadna nenávisť proti Rusku, žiadna vojna. Skrátka – my sme strana mieru. Vypočul som si dve diskusie a bolo to len mlátenie prázdnej slamy. Jediný, kto ponúkol program, sme my v Smere – ostatní majú jediný cieľ. Zničiť Smer. Som veľmi zvedavý, ako RTVS na čele s Machajom vysvetlí, že Smeru neumožnila zmeniť hosťa na poslednú chvíľu a SaS-ke áno – ten ohňostroj pokrytectva si veľmi rád pozriem,“ zakončil svoj status na sociálnej sieti Telegram Ľuboš Blaha.

„Ako rozmýšľa vedenie RTVS? Čím rozmýšľa a rozmýšľa vôbec? Alebo nebodaj už robí politiku?“ pýta sa v úvode svojho statusu exposlanec parlamentu a člen SNS Karol Farkašovský, podľa ktorého práve tieto otázky divákovi napadli pri relácii O 5 minút dvanásť s Veronikou Remišovou a Branislavom Grohlingom. „Po prvé – čo robila v diskusnej relácii predsedníčka strany Za ľudí. Strany, ktorá má v prieskumoch niečo cez jedno percento a v parlamente jednu jedinú poslankyňu. Čím je pre divákov líderka strany, prakticky vygumovanej z politickej mapy Slovenska, zaujímavá. Jej naučené mantry už diváci môžu recitovať naspamäť. Po druhé – čo tam v diskusii robil B. Grohling a s veľkým logom Love na saku? Nahradil v relácii straníckeho šéfa R. Sulíka, ktorý bol vraj zdravotne indisponovaný,“ spustil Farkašovský zostra.

Tak sa pýtam generálneho riaditeľa Ľ. Machaja – aký čudný meter má verejnoprávny telerozhlas pri náhrade politikov v diskusnej relácii? Prednedávnom, keď išlo o účasť Ľ. Blahu za poslanca Kéryho zo strany Smer, RTVS veľmi nekompromisne odmietol náhradu. Dokonca nevpustil do štúdia poslanca Ľ. Blahu a komunikáciu s poslancom parlamentu ponechali na vrátnika. Moderátorka sa potom celý čas rozprávala iba s dočasným a odvolaným ministrom obrany. RTVS argumentoval právom „prázdneho kresla“. Ako je vôbec možné, že tento argument „prázdneho kresla“ už zrazu neplatí keď ide o liberálov? To čo sa deje v RTVS? Ešte stále mu platíme koncesie… Kde je v zákone o RTVS stanovené takéto nekorektné, dvojtvárne počínanie a zvýhodňovanie jednej politickej strany na úkor inej. Tak to sme zvedaví na vysvetlenie. Toto je totiž priamy dôkaz zdeformovaného mediálneho prostredia na Slovensku na ktorom sa verejnoprávny RTVS podieľa,“ zakončil Karol Farkašovský nekompromisne svoj status.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x