9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Banská Štiavnica: Podujatia na podporu postihnutých požiarom priniesli 13.000 eur

Približne 13.000 eur vybralo mesto Banská Štiavnica ako výťažok zo série benefičných podujatí, ktoré sa uskutočnili v uplynulých týždňoch v meste na podporu subjektov, ktoré utrpeli marcovým požiarom.

„Prostriedky budú, respektíve už niektoré aj boli poukázané na verejnú zbierku mesta. O ich rozdelení rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva, návrh spracuje primátorka,“ uviedol pre TASR vedúci odboru kultúry, športu a mediálnej komunikácie na Mestskom úrade v Banskej Štiavnici Rastislav Marko. „Prostriedky budú použité aj pre súkromné subjekty,“ doplnil.

V Banskej Štiavnici sa koncom apríla uskutočnil benefičný koncert Jaromíra Nohavicu, v máji to boli dve benefičné podujatia Kvapky umenia pre Štiavnicu. V súčasnosti navyše prebieha prostredníctvom sociálnej siete aj predaj umeleckých diel s motívom mesta.

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol 18. marca dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Na mieste udalosti zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci i dobrovoľníci. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x