17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Banská Bystrica: Olympijským festivalom štartuje séria športových aktivít pre deti

Športový areál Základnej školy (ZŠ) Golianova v Banskej Bystrici bude v utorok (23. 5.) dejiskom Olympijského festivalu detí mesta. Ako TASR informovala hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová, hlavným cieľom tradičnej akcie je pripomenúť si súdržnosť, priateľstvo, ale aj zápolenie v duchu olympizmu a hry fair play.

Viac ako 700 žiakov druhého stupňa zo všetkých ZŠ bude súťažiť v behu na 60 a 800 metrov, v štafetovom behu 4 x 250 metrov či v skoku do diaľky. V rámci kolektívnych hier si dievčatá zahrajú basketbal a vybíjanú, chlapci malý futbal aj floorbal.

„Súčasťou tohtoročného programu bude i vedomostný kvíz o olympizme a Európskom olympijskom festivale mládeže EYOF Banská Bystrica 2022. Pripomenieme si tak nielen výsledky, ale spoločne si zaspomíname na najkrajšie a najväčšie športové podujatie, aké sa kedy v Banskej Bystrici uskutočnilo,“ konštatovala vedúca oddelenia športu magistrátu Dana Cibuľková. Olympijský festival čaká na budúci týždeň aj takmer 600 žiakov prvého stupňa ZŠ.

Ako dodala Cibuľková, šport je významnou a neoddeliteľnou súčasťou života mesta pod Urpínom, preto športové aktivity budú súčasťou aj Medzinárodného dňa detí, ktoré mesto pripravuje 1. júna v parku pod Pamätníkom SNP. Chystá sa tiež 25. ročník Športovej olympiády detí materských škôl o putovný pohár primátora, ktorý bude 14. júna na štadióne na Štiavničkách.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x