28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Banská Bystrica: Občania vlani vyzbierali 2680 ton bioodpadu, v roku 2021 viac

Mesto Banská Bystrica za minulý rok eviduje mierny pokles vyzbieraného biologicky rozložiteľného odpadu z domácností rodinných domov. TASR to potvrdila hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová s tým, že v nich zbierajú kuchynský odpad spoločne so záhradným.

Vyčíslila, že v roku 2021 vyzbierali obyvatelia 2792 ton a vlani to bolo 2680 ton. Podľa nej objem biologicky rozložiteľného odpadu z domácností bytových domov mierne stúpol. V roku 2021 to bolo 1104 ton a v minulom roku 1119 ton. Hovorkyňa podotkla, že o triedení zberu či kompostovaní informujú v meste prostredníctvom Radničných novín, cez sociálne siete i tlačové správy. „Sú to tiež brožúry Kam s komunálnym odpadom do domácností či na webovej stránke mesta,“ konštatovala.

Vo Zvolene ľudia v roku 2021 vyzbierali 1462 ton biologického odpadu, o rok neskôr to bolo 1064 ton. Pre TASR to uviedol hovorca mesta Martin Svatuška. Ako zdôraznil, mesto v spolupráci so svojou zberovou spoločnosťou robí rôzne osvetové aktivity v oblasti odpadov. Dodal, že v tejto súvislosti budú mať 20. apríla školáci aj škôlkari podujatie. Témou bude vysvetľovanie a názorné ukážky toho, ako nakladať s odpadom a ako ho triediť. Podľa hovorcu im odporučia aj to, ako ho vôbec neprodukovať.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x