19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Banská Bystrica: Na hokejbalové ihrisko a skatepark vyčlenilo mesto 150.000 eur

Na vybudovanie dočasného hokejbalového ihriska a skateparku vyčlenila samospráva Banskej Bystrice v tomto roku 150.000 eur. V rámci projektu mesto aktuálne pripravuje projektovú dokumentáciu. Pre TASR to uviedol primátor mesta Ján Nosko.

„Stretli sme sa so zástupcami skaterov a hokejbalistov, keďže sú to dve skupiny, ktoré v rámci mesta nemajú potrebnú infraštruktúru. Máme vytypovanú jednu lokalitu, kde by sme si vedeli predstaviť aj trvalé vybudovanie takejto športovej infraštruktúry,“ priblížil Nosko.

Situáciu s chýbajúcou infraštruktúrou pre hokejbalistov a skaterov sa samospráva zatiaľ rozhodla riešiť dočasným umiestnením športovísk na parkovisko na Mičinskej ceste. Priestor by mal byť podľa primátora dokončený ešte v tomto roku a slúžiť bude verejnosti i športovým klubom.

Banská Bystrica: Na hokejbalové ihrisko a skatepark vyčlenilo mesto 150.000 eur
Foto: Ilustračné, hangair.sk NN

„Rozmerovo a vybavením má vyhovovať požiadavkám na organizovanie súťaží pre hokejbalovú úniu. Potrebná bude úprava povrchu, riešenie oplotenia, napojenie na elektrickú sieť, zabezpečenie osvetlenia a ochrany areálu. Zároveň sa bude musieť vytvoriť priestor pre divákov, súťažiacich, rozhodcov a tiež pre šatne,“ priblížila pre TASR hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

O vybudovaní skateparku sa v meste pod Urpínom diskutuje už niekoľko rokov. Skateri, „bikeri“ či kolobežkári doposiaľ využívali asfaltovú plochu vo vnútrobloku na sídlisku Sásová. Ten aktuálne prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá však s využitím pre extrémne športy nepočíta. Dočasné riešenie na Mičinskej ceste by mesto v budúcnosti chcelo nahradiť vybudovaním nového moderného športoviska v mestskej časti Majer.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články