30.1 C
Nitra
nedeľa, 30 júna, 2024

Archeologické nálezy z Liptova z posledných rokov ukážu verejnosti v septembri

Archeologické nálezy z Liptova z posledných rokov ukážu verejnosti v septembri na výstave v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva. TASR o tom informovala Eva Mauritzová z múzea.

Výstava je prezentáciou archeologických nálezov zo siedmich lokalít, objavených a sčasti preskúmaných v posledných rokoch v okolí Liptovského Mikuláša. „Návštevníci si budú môcť pozrieť depot bronzových šperkov, kamenné nástroje z jednej z prvých poľnohospodárskych osád na Liptove, stopy po stredovekých peňazokazcoch v Nízkych Tatrách, pozostatky dobývania pravekého refúgia z doby železnej na Demänovskej hore a mnoho ďalších zaujímavých predmetov,“ priblížila Mauritzová.

Dodala, že nebudú chýbať ani informácie o ľuďoch, ktorí obývali Liptov pred tisíckami rokov. Výstava je výsledkom spolupráce viacerých inštitúcií, archeologické výskumy zastrešoval Krajský pamiatkový úrad v Žiline. Vernisáž sa bude konať 7. septembra popoludní.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x