10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Andrej Doležal: Prioritami na rok 2022 bude aj výstavba D1/D4 či prešovského obchvatu

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR chce v budúcom roku pokračovať s opravami ciest prvej triedy. Prioritou je tiež začatie výstavby križovatky D1/D4, ale aj druhej časti severného prešovského obchvatu. Pre TASR to v súvislosti s výhľadom do nového roka uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Prioritou bude podľa neho aj napĺňanie železničného harmonogramu a podpora koľajovej dopravy, ktorú rezort dopravy považuje za najekologickejší spôsob dopravy. Rovnako chce MDV začať pracovať na veľkých projektoch v rámci plánu obnovy, najmä v cyklodoprave.
      Doležal priblížil, že vo výstavbe budú v roku 2022 úseky D1 Hubová – Ivachnová, D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, R2 Kriváň – Mýtna, R4 Prešov, severný obchvat, R3 Tvrdošín – Nižná. Vo výstavbe bude aj R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, pričom tento úsek by mal byť v roku 2022 odovzdaný. S výstavbou sa začne na úseku R2 Košice-Šaca – Košické Oľšany.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články