20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Ak by sa voľby konali vo februári, vyhrala by strana…

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali vo februári, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 17,5 percenta hlasov.

Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 14,5 percenta. Tretia by bola strana SaS so 14,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane TV Joj na vzorke 1000 respondentov.
      

Progresívne Slovensko by podporilo 8,7 percenta opýtaných. Hnutie OĽANO by získalo osem percent hlasov a hnutie KDH 7,2 percenta. Nasleduje Sme rodina a Republika, ktoré majú zhodne po 6,9 percenta.
      Pred bránami parlamentu by zostali Aliancia so 4,1 percenta hlasov a SNS s 3,8 percenta. Do NR SR by sa nedostali ani ĽSNS s 2,5 percenta a Za ľudí s 2,3 percenta.
     

 Dobrú voľbu a Umiernených by volilo 1,2 percenta voličov. Taký istý počet hlasov (1,2 percenta) by dostala Spolu – občianska demokracia. Socialisti.sk a Maďarské fórum by mali po 0,3 percenta. Demokratická strana a Život – národná strana by zhodne získali po 0,2 percenta hlasov.  
      

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 31 mandátov v parlamente, Smer-SD a SaS by mali zhodne po 26 poslancov. Progresívne Slovensko by obsadilo 16 kresiel, OĽANO 14 miest, KDH by malo 13, Sme rodina a Republika rovnako po 12 poslancov.
      Zber dát prebiehal od 8. do 14. februára.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články