7 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

ŽILINKA: Na výkon mojich zákonných oprávnení a povinností NEMAJÚ záujmy a tlak politikov a médií ŽIADNY VPLYV

Zo strany zástupcov „mienkotvorných“ médií a predstaviteľov niektorých politických strán som objektom prakticky permanentných útokov, pri ktorých vo verejnom priestore dominujú dve témy. Prvou je podsúvanie verejnosti, že budem kandidovať za prezidenta Slovenskej republiky a druhou problematika zmeny § 363 Trestného poriadku. Nebolo tomu inak ani v dnešných televíznych diskusných reláciách.

Pretože zneužívanie týchto tém na znevažovanie a spochybňovanie mojej osoby už zachádza za akceptovateľnú hranicu, považujem za potrebné uviesť nasledovné:

Nikdy som NEUVAŽOVAL a NEUVAŽUJEM o tom, že by som kandidoval na funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Zložením sľubu dňa 10. decembra 2020 začalo plynúť moje sedemročné FUNKČNÉ OBDOBIE vo funkcii generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ktoré MIENIM NAPLNIŤ. Žiadam všetkých, aby to rešpektovali a zlomyseľne nepodsúvali verejnosti bludy. Keď už nie kvôli mne, tak určite kvôli občanom Slovenskej republiky.

Zmena ustanovenia § 363 Trestného poriadku NIE JE V KOMPETENCII generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ale v kompetencii Národnej rady Slovenskej republiky. Domáhajú sa jej dlhodobo predstavitelia strán bývalej vládnej koalície, ktorá donedávna disponovala v Národnej rade Slovenskej republiky ústavnou väčšinou. NIE JE TEDA MOJOU VINOU, AKO GENERÁLNEHO PROKURÁTORA SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ŽE SA V NÁRODNEJ RADE SLOVENSKEJ REPUBLIKY NENAŠLA POLITICKÁ VÔĽA, ZHODA A SILA TÝCH, KTORÍ SA ZMIEN DOŽADUJÚ, NA ICH PRESADENIE. Ako generálny prokurátor Slovenskej republiky som POVINNÝ postupovať v súlade s týmto zákonným ustanovením, dokiaľ je platnou a účinnou súčasťou právneho poriadku Slovenskej republiky. Ak Národná rada Slovenskej republiky schváli zmenu zákona, tak ako vždy ju budem rešpektovať. ODMIETAM však účelové podsúvanie zodpovednosti za neschopnosť naplnenia kompetencie iných a to naviac argumentovaním právnymi nezmyslami (napr. oslobodil, rozhodol o vine, zastavil a pod.).

Dôrazne ODMIETAM zaťahovanie mojej osoby ako generálneho prokurátora Slovenskej republiky do mediálnych a politických hier. Na výkon mojich zákonných oprávnení a povinností aj tak NEMAJÚ záujmy a tlak politikov a médií ŽIADNY VPLYV. V konečnom dôsledku ide o nekorektné a škodlivé manipulovanie verejnej mienky, zastieranie vlastnej neschopnosti a míňanie času na riešenie skutočných problémov občanov Slovenskej republiky.

Zdroj a text: Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x