22.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Veronika Remišová: Zápas o potrestanie vinníkov vraždy R. Remiáša musí pokračovať

Zápas o potrestanie vinníkov vraždy Róberta Remiáša musí pokračovať. Vyplýva to z vyjadrenia dočasne poverenej vicepremiérky a predsedníčky Za ľudí Veroniky Remišovej v súvislosti s 27. výročím vraždy Remiáša.

„Táto stále nepotrestaná vražda a otvorené trestné konania v prípade Mečiarových amnestií sú nezahojenou ranou na právnom štáte a živým odkazom, že v boji za spravodlivosť nesmieme nikdy poľaviť,“ skonštatovala na sociálnej sieti.

Remiášova vražda je podľa Remišovej tragickým príkladom toho, čo sa stane, keď štát a štátne zložky „riadia ľudia s prepojením na organizovaný zločin“. „Vražda Róberta Remiáša je svedkom éry temna, počas ktorej štátne orgány hrubo zneužívali moc proti vlastným občanom,“ dodala.

Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom. Polícia jeho vraždu stále vyšetruje.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x