24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

V Turej Lúke sa cez víkend uskutočnia tradičné dožinky

Mesto Myjava pripravilo na najbližší víkend (14. a 15. 8.) podujatie tradičnej ľudovej kultúry s názvom Dožinky v Turej Lúke – poďakovanie za úrodu. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.
      „Sobotňajší program odštartuje o 10.00 h koncert Dychovej hudby Myjavci a ochutnávka regionálnych špecialít Jak od babičky,“ uviedol Hrin. V rovnakom čase sa začnú aktivity v oddychovom areáli Padelky.
      Ukážky tradičných poľných prác predstavia členovia Folklórnej skupiny Kýčer z Turej Lúky a Folklórny súbor z Myjavy v pásme s názvom Kosí Jano. „Od 11.00 h bude program pokračovať detskými tvorivými dielňami a Gurmánskymi hodmi. K dispozícii budú tradičné detské ihrisko, minifarma i výstava historickej aj súčasnej poľnohospodárskej techniky. Sobotňajšiu ponuku uzavrie Dožinková zábava v Padelkoch s Kopaničiarom, ktorá sa začne o 19.00 h,“ informoval hovorca mesta.
      Dožinky oficiálne skončia v nedeľu o 9.30 h Službami Božími v evanjelickom chráme Božom v Turej Lúke. „Pôjde o dožinkovú krojovú slávnosť spojenú s poďakovaním za žatvu. Dožinky mesto pripravilo v spolupráci s neziskovou organizáciou Rozvoj cestovného ruchu Myjavských kopaníc, Centrom tradičnej kultúry v Myjave či Poľovníckym združením Turá Lúka a realizáciu akcie podporili Fond na podporu umenia a Trenčiansky samosprávny kraj,“ doplnil Hrin.

Zdroj: TASR

Foto: nazahori.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články