24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Úsmev ako dar podporil 80 študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia

Nezisková organizácia Úsmev ako dar podporila tento rok zo štipendijného programu Vzdelaním k úspechu 80 študentov z celého Slovenska pochádzajúcich z náhradných rodín, centier pre deti a rodiny alebo sociálne znevýhodnených rodín. Na projekte spolupracuje s Nadáciou Slovenskej sporiteľne. TASR o tom informovala za organizátorov Regina Ulejová.

„Som hrdý, že si mnohí mladí ľudia z detských domovov uvedomujú význam vzdelania pre svoju budúcnosť. Verím, že štúdium, pre ktoré sa rozhodli, úspešne ukončia a budú svoje vedomosti rozvíjať aj v nasledujúcich rokoch. Takto sa stanú vzorom, motiváciou a inšpiráciou pre desiatky ďalších tínedžerov. Práve takým podávame pomocnú ruku,“ uviedol výkonný riaditeľ organizácie Úsmev ako dar Štefan Adamjak.

Program Vzdelaním k úspechu sa zameriava na rozvoj vzdelávania a podporu šikovných a talentovaných mladých ľudí s potenciálom. Štipendiá sú využívané na rôzne účely, ako napríklad nákup študijných materiálov a pomôcok. Určené sú pre študentov na stredných a vysokých školách, pričom mnohí sa rozhodli zamerať na výučbu konkrétneho remesla na odborných školách, niektorí sa rozhodli pre program duálneho vzdelávania.

Mladí štipendisti, ktorí sú súčasťou programu Vzdelaním k úspechu, sa tiež vďaka dobrovoľníctvu v organizácii Úsmev ako dar učia praktickým zručnostiam, ako napríklad zorganizovať podujatie, prezentovať a komunikovať s rôznymi ľuďmi. Tieto zručnosti im pomôžu pri hľadaní zamestnania po ukončení štúdia. Príbehy štipendistov majú aj motivovať ostatné deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x